BJK Cup. Kawa i Chwalińska poszły w ślady Świątek i Fręch

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: Andrzej Szkocki

Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa „przypieczętowało” zwycięstwo reprezentacji Polski w barażu o awans do tegorocznych finałów BJKC. Wcześniej awans Biało-czerwonym zapewniły zwycięstwa singlowe Igi Świątek oraz Magdaleny Fręch.

Pierwsza i druga rakieta naszego kraju w rankingu WTA „zgodnie z planem” pokonały swe rywalki w pojedynkach singlowych i zapewniły zwycięstwo Polski nad Szwajcarią. Tym samym czwarte singlowe spotkanie między Magdaleną Fręch a Simoną Waltert zostało odwołane, a na kort wyszły pary deblowe.

I tak samo jak w grze pojedynczej, również i w deblu Polki okazały się lepsze od gospodyń. Zdecydowanie bardziej wyrównana była premierowa odsłona. W niej podopieczne Dawida Celta co prawda straciły raz podanie. Jednak dwa przełamania serwisu rywalek dało im zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii od stanu 1:1 to Chwalińska oraz Kawa zapisywały gemy na swe konto. Tym samym dały reprezentancji Polski czwarte zwyciestwo w dwudniowym spotkaniu przeciwko reprezentacji Szwacjarii.


Wyniki

Szwajcaria – Polska 0:4

Simona Waltert – Iga Świątek 3:6, 1:6

Celine Naef – Magdalena Fręch 7:6(8), 5:7, 3:6

Celine Naef – Iga Świątek 6:4, 6:3

J. Teichmann, S. Waltert – M. Chwalińska, K. Kawa 5:7, 1:6