Indian Wells. Rafael Nadal podjął decyzję dotyczącą występu

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Rafael Nadal podjął decyzję dotycząca występu podczas rozpoczynającego się ósmego marca BNP Paribas Open 2023, który jest rozgrywany na kortach w Indian Wells. Trzykrotnego mistrza imprezy nie zobaczymy podczas tegorocznej edycji.

22-krotny mistrz wielkoszlemowy z Hiszpanii nie ma obecnie zbyt wielu powodów do zadowolenia. Były lider rankingu po raz ostatni wystąpił na światowych kortach podczas spotkania drugiej rundy Australian Open, kiedy w czasie spotkania z Amerykaninem McKenzie McDonaldem doznał urazu biodra i pożegnał się z rywalizacją. Pierwsze rokowania dotyczące leczenia kontuzji mówiły nawet o dwumiesięcznej absencji. Teraz już wiadomo, że zawodnik, który był najlepszy w latach 2007,2009, 2013 w tym roku nie zagra.

– Życzymy Rafie dalszego postępu w leczeniu i mamy nadzieję, że zobaczymy go ponownie w BNP Paribas Open w przyszłym roku – przekazał dyrektor turnieju Tommy Haas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tegoroczna nieobecność Nadala w Kalifornii sprawia, że straci on 600 punktów rankingowych za zeszłoroczny finał. A to oznacza, że w notowaniu najlepszych tenisistów świata, które ukaże się 20 marca tenisista z Majorki będzie poza top 10 zestawienia najlepszych tenisistów świata. Tym samym opuści grono dziesięciu czołowych tenisistów świata po niemal osiemnastu latach.