Hobart. Udany początek Magdy Linette! Pokonała faworyzowaną rywalkę

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette pokonała Swietłanę Kuzniecową w pierwszej rundzie turnieju WTA International w australijskim Hobart. Rozstawiona z “6” Polka uporała się z Rosjanką bez straty seta, zwyciężając po dwóch tie breakach 7:6(2), 7:6(9). O ćwierćfinał zawodów Linette powalczy z Amerykanką Lauren Davis.

Start w Hobart to ostatni punkt Linette w przygotowaniach do rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu Australian Open. O tym, że Linette lubi sprawdzone miejsca, świadczy fakt, że występuje tu już po raz trzeci z rzędu. Przed rokiem po pomyślnym przejściu przez kwalifikacje była blisko awansu do ćwierćfinału, ale drogę do najlepszej “8” w tie-breaku trzeciego seta zamknęła jej wówczas Belgijka Greet Minnet.

Tegoroczny mecz otwarcia w Hobart pokazał jednak, że Polkę na awans do “ósemki” stać. Po trudnym, zakończonym w dwóch setach boju, Linette pokonała faworyzowaną przez bukmacherów Rosjankę Swietłanę Kuzniecową. Dzięki temu jest już blisko nieosiągniętego przed rokiem celu.

Pojedynek z Rosjanką nie należał jednak do najłatwiejszych, o czym świadczą spędzone ponad dwie godziny na korcie. Szczególnie na początku każdego z setów większą inicjatywą wykazywała się starsza o 7 lat rywalka. Dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania. Doświadczona Polka potrafiła jednak wrócić ze stanu 1:3 w pierwszym i 1:4 w drugim secie i finalnie, po rozgrywkach tie-breakowych zakończyć obie partie na swoją korzyść. W drugiej obroniła nawet po drodze trzy piłki setowe.

O ćwierćfinał turnieju w Hobart poznanianka powalczy z 26-letnią Amerykanką Lauren Davis. Ta w pierwszej rundzie, po trzysetowym boju, wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Astrę Sharmę.