Puchar Davisa. Daniił Miedwiediew nie wybiera się do Madrytu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew nie wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Davisa, który w dniach 18-24 listopada odbędzie się w madryckiej Caja Magica. Powodem rezygnacji z wyjazdu do stolicy Hiszpanii jest zmęczenie czterokrotnego mistrza tegorocznych turniejów z cyklu ATP Tour.

Numer cztery światowego tenisa ma za sobą bardzo pracowitą końcówkę sezonu. Od początku sierpnia Rosjanin wystąpił w finałach sześciu turniejów z rzędu. Ostatnio przegrał jednak cztery mecze. W pierwszej rundzie Paris Rolex Masters, a następnie wszystkie mecze fazy grupowej ATP Finals w Londynie. Po ostatnim spotkaniu turnieju na Wyspach Brytyjskich lider naszych wschodnich sąsiadów sugerował, że może go zabraknąć podczas turnieju finałowego rozgrywek Pucharu Davisa.

Zamierzam porozmawiać o tym z drużyną, która jest już w Madrycie. Końcówka sezonu była dla mnie bardzo trudna i nie mogę obiecać, że tam będę – powiedział Rosjanin.

W sobotę kapitan Szamil Tarpiszczew potwierdził, że w rozgrywkach nie weźmie udziału jego czołowy zawodnik. Tym samym reprezentacja Rosji będzie występować w trzyosobowym składzie: Karen Chaczanow, Andriej Rublow i Jewgienij Donskoj. Zmierzą się oni w fazie grupowej z Chorwacją i Hiszpanią.