Roland Garros. Koniec turnieju dla Linette

Cori Gauff i Christine McNally pokonały Katerinę Kozłową i Magdę Linette w meczu drugiej rundy rywalizacji deblistek Roland Garros 2020. Tym samym Polka i Ukrainka zakończyły tegoroczne występy na paryskich kortach.

Pierwsza rakieta Polski i trzecia rakieta Ukrainy w ostatnim tegorocznym turnieju Wielkiego Szlema występowały w singlu i w deblu. Zarówno tenisistka z Poznania, jak i reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów z grą pojedynczą pożegnały się po pierwszych meczach. Po połączeniu sił Linette i Kozłowa zaszły rundę dalej.

Przegrały z parą Gauff i  McNally. To utalentowane amerykańskie nastolatki. Mimo młodego wieku mają na koncie wspólne triumfy w zeszłorocznych edycjach turniejów rangi WTA International w Waszyngtonie i Luksemburgu. Polka i Ukrainka przed Roland Garros dwukrotnie występowały w turnieju deblowym razem. Zarówno w Hobart, jak i w Melbourne kończyły zmagania na pierwszej rundzie.

Sobotnie spotkanie bardzo udanie rozpoczęły tenisistki zza Oceanu. Przełamując dwukrotnie podanie Linette i raz serwis Kozłowej wygrały seta w 21 minut. Taki obrót spraw nie podłamał „naszego” debla. Polka i Ukrainka dwukrotnie przełamując podanie McNally, wyszły na prowadzenie 5:2 w drugim secie. Kolejne dwa gemy powędrowały na konto odbierających serwis i o losach spotkania decydowała trzecia odsłona. Ta zaczęła się nerwowo. Żadna z tenisistek nie była w stanie utrzymać swego podania. Pierwszym udało się to Amerykankom, które od stanu 2:2 nie przegrały już gema i po 88 minutach zapewniły sobie awans do 1/8 finału. W nim powalczą z Elise Mertens i Aryną Sabałenką.

Druga runda debla:

C. Gauff, C. McNally (USA, USA, 16) – K. Kozłowa, M. Linette (Ukraina, Polska) 6:0, 3:6, 6:2