Serena Williams zagra z Osaką

Serena Williams pokonała Jekatarinę Aleksandrową 7:5, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału Rogers Cup 2019, w którym zmierzy się z Naomi Osaką.

Amerykańska tenisistka po trzech latach przerwy powróciła do Toronto i jest już w ćwierćfinale imprezy, którą wygrywała dotychczas trzykrotnie. Jednak była liderka rankingu WTA powoli się rozpędzała w czwartkowym meczu przeciwko rosyjskiej kwalifikantce. Spotkanie rozpoczęło się od dwukrotnego przełamania podania młodszej z sióstr Williams i wyniku 3:0 dla rywalki. Wtedy mieszkająca na Florydzie zawodniczka podkręciła tempo i wygrała cztery gemy z rzędu. Co prawda w dziesiątym gemie Williams zmarnowała trzy szanse na zakończenie seta, jednak w kolejnych dwóch gemach oddała rywalce tylko dwa punkty. W drugiej odsłonie Aleksandrowa ponownie była na prowadzeniu. Tym razem prowadziła 3:1. Williams wygrała jednak pięć z sześciu rozegranych od tego momentu gemów i zakończyła pojedynek.

Teraz na drodze amerykańskiej mistrzyni stanie Naomi Osaka. Japonka pokonała Igę Świątek (więcej o meczu TUTAJ) i będzie chciała podtrzymać serię zwycięstw z Amerykanką.

W Toronto wciąż zadziwia Marie Bouzkovej. Czeszka, która do turnieju głównego dostała się z kwalifikacji, w drugiej rundzie pokonała Sloane Stephens. Amerykanka wygrała tylko siedem gemów. Z kolei w meczu o ćwierćfinał tenisistka naszych południowych sąsiadów odprawiła inną wielkoszlemową mistrzynię, Jelenę Ostapenko. Łotyszka ugrała zaledwie cztery gemy z tenisistką, która w styczniu była 139. rakietą świata, a w najnowszym zestawieniu awansuje co najmniej na 66. pozycję. Ćwierćfinałową rywalka Czeszki będzie broniąca tytułu Simona Halep.