Brisbane. Złe otwarcie sezonu przez światową liderkę

/ Tomasz Górski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Ashleigh Barty już na pierwszym meczu Brisbane International zakończyła rywalizację. Pogromczynią liderki rankingu WTA została Jennifer Brady. Lepiej w nowy sezon weszła Karolina Pliszkova i Naomi Osaka. Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniła Bertens i Kvitova.

Ashleigh Barty zakończyła rok 2019 porażką w Fed Cup. Nowy sezon rozpoczęła podobnie. Choć w Brisbane była główną faworytką to z tej roli się nie wywiązała. Już na pierwszym meczu zakończyła rywalizację. Australijka miała wolny los na starcie turnieju, a przeszkodą nie do przejścia okazała się później Jennifer Brady. Amerykańska kwalifikantka przed tym meczem przegrała wszystkie siedem pojedynków z zawodniczkami z Top 10. A dziś od razu wygrała z liderką rankingu WTA.

W premierowym secie decydujący okazał się siódmy gem. Wówczas Brady przy trzeciej okazji przełamała rywalkę i utrzymała tą przewagę do końca. Drugi set cechował się pewnie wygrywanymi gemami przez serwujące. Najczęściej w pięciu, sześciu punktach. Dopiero tie break przyniósł rozstrzygniecie. W nim Amerykanka potwierdziła lepszą formę dnia i triumfowała 7-4. Było to największe w karierze zwycięstwo Jennifer Brady.

– Bardzo się cieszę z wygranej – powiedziała Brady. – Ash jest oczywiście świetną zawodniczką i świetną osobą. Jestem bardzo podekscytowana i trochę się trzęsę, ale dzisiaj naprawdę dobrze grałam – dodała.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Petra Kvitova. Czeszka pewnie pokonała dziś Ludmiłę Samsonową. Jej rodaczka i zarazem wiceliderka rankingu WTA także dobrze weszła w nowy sezon. Karolina Pliszkova pokonała Ajlę Tomljanovic w trzech setach.

Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniły Naomi Osaka i Kiki Bertens. Japonka źle zaczęła mecz z Sofią Kenin, ale ostatecznie wygrała po trzech setach. Także dużo czasu spędziła na korcie Holenderka, która ograła Anett Kontaveit.

Jennifer Brady (USA,Q) – Ashleigh Barty (Australia, 1) 6:4, 7:6(4)

Naomi Osaka (Japonia, 3) – Sofia Kenin (USA) 6:7(3), 6:3, 6:1

Karolina Pliszkova (Czechy, 2) – Ajla Tomljanovic (Australia, WC) 6:4, 6:7(5), 6:1

Petra Kvitova (Czechy, 5) – Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q)  6:3, 6:2

Kiki Bertens (Holandia, 6) – Anett Kontaveit (Estonia) 6:3, 2:6, 7:5