PLT. Bardzo duży wybór turniejów w nadchodzący weekend. Kolejne wielkie emocje z PLT przed nami

/ Redakcja , źródło: materiał promocyjny, foto: Polska Liga Tenisa

Środa minie, tydzień zginie – tym powiedzeniem można pocieszać się w środowe popołudnie w oczekiwaniu na weekend. Warto spędzić go z Polską Ligą Tenisa, bo możliwości gry będzie naprawdę bardzo dużo.

8 miejscowości od Kołobrzegu po Dzierżoniów i od Olsztyna po Częstochowę – tradycyjnie już w każdym regionie kraju będzie można spróbować swoich sił w największej amatorskiej lidze tenisowej w Polsce.
ZAUFAŁO NAM PONAD 10 000 GRACZY – DOŁĄCZ DO GRY I ZMIERZ SIĘ Z RYWALAMI NA TWOIM POZIOMIE
Kołobrzeg
Są wakacje to musi być morze i nie inaczej jest w Polskiej Lidze Tenisa. Drugi weekend pod rząd będzie okazja do zaprezentowania swoich umiejętności w uwielbianym przez Polaków Kołobrzegu. W tym przypadku nie ma znaczenia w jakim jesteś wieku i na jakim poziomie jest Twój tenis – zagrać będzie można w każdej z kategorii. Jest to więc okazja do integracji graczy i podpatrywania gry kolegów z innych grup. Oprócz tego jeszcze tradycyjnie w Kołobrzegu – morza szum i ptaków śpiew – czego chcieć więcej?
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 1. Ligi w Kołobrzegu
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Kołobrzegu
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT Kobiet w Kołobrzegu
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Kołobrzegu
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 60+ w Kołobrzegu
Dzierżoniów
Dolnośląskie miasteczko dopiero drugi raz pojawia się na trasie PLT, ale już wiadomo, że jest to bardzo dobra lokalizacja. Profesjonalna obsługa i organizacja, bardzo dobry obiekt i wysoki poziom sportowy – tego można spodziewać się po wizycie w Dzierżoniowie. Swoje umiejętności będą mogli zaprezentować tu gracze 2. Ligi (tylko amatorzy) i PLT Kobiet (tylko amatorki). Liczba wolnych miejsc na liście startowej bardzo szybko się kurczy więc jeśli chcesz zagrać to radzimy się pospieszyć. Naprawdę będzie warto!
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Dzierżoniowie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT Kobiet w Dzierżoniowie
Olsztyn
Było morze, były (prawie) góry, to teraz czas na…Mazury. Tym razem pociąg z napisem PLT stanie na stacji Olsztyn Główny. Na tym przystanku wysiąść będą mogli uczestnicy chcący posmakować smaku rywalizacji w 2. Lidze, PLT 45+ i PLT Kobiet. Spora dawka tenisa w otoczeniu największych polskich jezior – to brzmi jak dobry plan na spędzenie wakacyjnego weekendu.
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Olsztynie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju: PLT 45+ w Olsztynie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT Kobiet w Olsztynie
 
Łódź
Nie tylko północ i południe będzie turniejowo reprezentowane w ten weekend. Tour zawita także do Łodzi. W trzecim największym mieście naszego kraju czekają nas emocje związane z 2. Ligą i PLT 45+. Są to najliczniej reprezentowane kategorie więc trzeba nastawić się na solidną porcję grania.
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Łodzi
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Łodzi
 
Starachowice
Województwo łódzkie graniczy z świętokrzyskim. Jednym z najbardziej znanych miast w tym regionie są Starachowice, które niegdyś były stolicą polskiej myśli motoryzacyjnej w zakresie małych i średnich ciężarówek. STAR niestety nie przetrwał, ale tenis w mieście nadal ma się bardzo dobrze. W sobotę będą mogli przekonać się o tym gracze 2. Ligi, a w niedzielę przedstawiciele PLT 45+. Szykuje się naprawdę ciekawy weekend. Nawet nie powinno p…., wiać jak w kieleckim 😉
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Starachowicach
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Starachowicach
 
Piła
W zbliżający się weekend największe pole manewru przy zapisywani się na turnieje będą mieli chętni do grania w Wielkopolsce. W tym regionie pojawimy się bowiem w aż dwóch miejscach, a pierwszym z nich będzie Piła. Pewien polski zespół śpiewa, że w „Pile święta jest rodzina i święte są żarówki” , ale bardzo ważne miejsce w społeczności zajmuje także tenis. Dodatkowo stoi on na bardzo wysokim poziomie bowiem to z tego miasta pochodzi czołowy gracz 2. Ligi – Mateusz Lewandowski. Na jego start na pewno możemy liczyć, a dobra lokalizacja na mapie sprawi, że turniej chętnie odwiedzą też mieszkańcy innych części Polski.
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Pile
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT Kobiet w Pile
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Pile
 
Konin
Drugim aktem zmagań w Wielkopolsce będzie Konin. To z kolei miasto będące stolicą węgla brunatnego w regionie, ale także bardzo ciekawy ośrodek tenisowy. Położenie na wschodzie województwa w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady sprawia, że można spodziewać się reprezentantów wielu różnych województw. Organizatorzy obu wielkopolskich turniejów nie chcą sobie oczywiście wchodzić w paradę i rozdzielili rywalizacje na dwa dni. Jeśli dana kategoria będzie w Pile grać w sobotę, to do Konina zawita w niedzielę i odwrotnie.  Jest to więc świetna okazja, żeby za jednym zamachem zaliczyć udział w dwóch turniejach w ciągu jednego weekendu.
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Koninie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT Kobiet w Koninie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Koninie
 
Częstochowa
Na Śląsku też oczywiście nie mogło zabraknąć potyczek w biało-czerwono-czarnych barwach. Tym razem gracze chcący pograć w tenisa w tym regionie przeniosą się do jednego z najważniejszych miast województwa – Częstochowy. Sierpień jest miesiącem pielgrzymek na Jasną Górę więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w najbliższy weekend swoją „pielgrzymkę” odbyli tenisiści, tłumnie odwiedzając korty ASPRO. Zmierzą się nich uczestnicy 2. Ligi i PLT 45+ więc odpowiednia frekwencja i jakość nie powinny być problemem.
ZAPISZ SIĘ: do turnieju 2. Ligi w Częstochowie
ZAPISZ SIĘ: do turnieju PLT 45+ w Częstochowie