Montreal. Specjalistka od debla odprawiła Muguruzę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

We wtorek udanie rywalizację w National Bank Open rozpoczęły Anastazja Pawluczenkowa, Cori Gauff i Sloane Stephens. Z turniejem szybko pożegnała się Garbine Muguruza.

Drugiego dnia rywalizacji w sesji porannej awans do drugiej rundy kanadyjskich zawodów zapewniły sobie trzy reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Cori Gauff bez większych problemów poradziła sobie z Anastasiją Sewastową. Zdecydowanie ciężej na awans musiały zapracować Sloane Stephens i Jessica Pegula. Obie w trudnych warunkach musiały walczyć o zwycięstwo przez prawie dwie godziny. Pierwsza pokonała Dajanę Jastremską, a druga okazała się lepsza od Anett Kontaveit.

Pierwsze mecze w turnieju wygrały również Anastazja Pawluczenkowa, Johanna Konta oraz Weronika Kudermetowa. Sporą niespodziankę sprawiła Camila Ciorgi, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 9 Elise Mertens.

Tegorocznego występu w Montrealu dobrze nie będzie wspominać Garbine Muguruza. Turniejowa „piątka” w pierwszej rundzie miała wolny los, ale w drugiej zbyt wymagającą rywalką okazała się Katerina Siniakova. Hiszpanka rozpoczęła mecz od prowadzenie 2:0, ale sześć kolejnych gemów padło łupem reprezentantki naszych południowych sąsiadów. W drugiej partii Czeszka nie zdołała zdobyć ani jednego gema, ale w trzeciej od stanu 2:3 wygrała cztery kolejne gemy i po dwóch godzinach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.


Wyniki

Druga runda singla

Katerina Siniakova (Czechy) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) 6:2 0:6 6:3

Pierwsza runda singla

Camila Giorgi (Włochy) – Elise Mertens (Belgia, 9) 6:3 7:5

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 10) – Caroline Garcia (Francja) 6:4 6:4

Cori Gauff (USA, 15) – Anastasija Sewastowa (Łotwa) 6:1 6:4

Johanna Konta (Wlk. Brytania)  – Shuai Zhang (Chiny) 4:6 5:2 i krecz

Sloane Stephens (USA) – Dajana Jastremska (Ukraina) 6:4 1:6 6:4

Jessica Pegula (USA) – Anett Kontaveit (Estonia) 5:7 6:3 6:3

Weronika Kudermetowa (Rosja) – Julia Putincewa (Kazachstan) 1:6 6:2 6:4