Abu Dhabi. Belinda Bencić broni honoru najwyżej rozstawionych

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Tylko jedna z czterech najwyżej rozstawionych tenisistek, które znalazły się w ćwierćfinałach imprezy WTA 500 w Abu Dhabi awansowała do sobotnich półfinałów. Tą, która będzie bronić honoru czołowych zawodniczek imprezy, jest Belinda Bencic.

Shelby Rogers zakończyła tegoroczny występ w Abu Dhabi Magdaleny Fręch. Amerykanka pokonała Polkę w meczu eliminacyjnym, a w czwartek tenisistka zza Oceanu pożegnała się z imprezą. Pogromczynią zawodniczki zza Oceanu okazała się Belinda Bencić. Jest to dla niej piąty wygrany mecz z sześciu jakie rozegrały między sobą obie tenisistki. Na ćwierćfinale występ w Abu Dhabi zakończyły Daria Kasatkina Jelena Rybakina. Najwyżej rozstawiona tenisistka, która w środę potrzebowała trzech setów, aby pokonać pierwszą przeciwniczkę, dzień później ugrała tylko trzy gemy w meczu przeciwko Qinwen Zheng. Z kolei mistrzyni Wimbledonu 2022 i finalistka Australian Open 2023 musiała uznać wyższość Beatriz Haddad Mai.

Grono półfinalistek uzupełnia Ludmiłą Samsonova. Rozstawiona z numerem ósmym zawodniczka w dwóch setach odprawiła Weronikę Kudermietową. Turniejowa „czwórka” w piątkowym meczu 1/4 finału wygrała jedynie sześć gemów.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Qinwen Zheng (Chiny) – Daria Kasatkina (1) 6:1, 6:2

Belinda Bencic (Szwajcaria, 2) – Shelby Rogers (USA) 7:6(5), 6:2

Beatrize Haddad Maia (Brazylia, 6) – Elena Rybakina (Kazachstan, 3) 3:6, 6:3, 6:2

Ludmiła Samsonova (8) – Weronika Kudermietowa (4) 6:3, 6:3