Abu Dhabi. Fręch z szansą na drabinkę główną

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch przeszła pierwszą rundę kwalifikacji to turnieju w Abu Dhabi. Pokonała Koreankę Su-jeong Jang, choć nie bez trudu. Nasza reprezentantka potrzebowała trzech setów, by tego dokonać.

Mecz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był pierwszym starciem Magdaleny Fręch z niespełna 28-letnią Su-jeong Jang. Polka była faworytką i zaczęła mecz udanie. W czwartym gemie zdobyła przewagę przełamania. Wcale nie szło jednak łatwo. Kolejne cztery gemy wygrała Koreanka. Jang miała dwie piłki setowe na 6:3, ale ostatecznie zakończyła partię przy swoim serwisie w kolejnym gemie.

Podobny scenariusz mógł mieć miejsce w drugiej części spotkania. Tym razem Polka przełamała na 4:2, ale już po chwili tę przewagę straciła. Na szczęście tym razem nie pozwoliła odskoczyć rywalce. Polka miała trzy piłki setowe na 6:4 przy podaniu rywalki, ale nie zdołała ich wykorzystać. Do wyrównania udało jej się jednak doprowadzić dwa gemy później.

Ambicja Polki popłaciła. W decydującym secie rywalka nie stawiała już większego oporu. Wygrała tylko dwa gemy, dzięki czemu Fręch zachowuje szanse na awans do drabinki głównej. O tenże awans będzie jednak trudno. Kolejną rywalką naszej reprezentantki będzie Amerykanka Shelby Rogers.


Wyniki

Magdalena Fręch (Polska, 9) – Su-jeong Jang (Korea Południowa) 4:6, 7:5, 6:2