Abu Zabi. Cztery tenisistki z Top 10 na starcie

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisteen.it /własne, foto: AFP

W turnieju rozpoczynającym sezon 2021 wystąpią cztery zawodniczki z czołowej „dziesiątki” rankingu. Tenisistki będą rywalizować w Abu Zabi Open w dniach 6-13 stycznia. Będzie to pierwsza profesjonalna edycja imprezy rozgrywanej na obiekcie Abu Zabi International Tennis Centre.

Od 2009 roku w Abu Zabi odbywał się turniej pokazowy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, znany pod nazwą Mubadala World Tennis Championship. W tym roku jednak stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie miejscem, w którym rozegrana zostanie pierwsza impreza WTA w 2021 roku.

Do inaugurującego sezon turnieju rangi WTA 500 zgłosiły się m.in. cztery tenisistki z Top 10 rankingu WTA. Są to Sofia Kenin, Elina Switolina, Karolina Pliszkova oraz Aryna Sabałenka. Ponadto Abu Zabi gościć będzie dwie mistrzynie Roland Garros – Garbine Muguruzę i Swietłanę Kuzniecową  oraz finalistę z Paryża, Marketę Vondrousovą.

Z kolei z występu w Abu Zabi Open zrezygnowała przed startem Belinda Bencic. Szwajcarka rozpocznie więc sezon w Melbourne, w turnieju, który poprzedzać będzie Australian Open.