Abu Zabi: Djoković zwycięzcą

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: własne, foto: AFP

Po bardzo długim i zaciętym pojedynku Novak Djoković pokonał Nicolasa Almagro 6:7(4), 6:3, 6:4 i wygrał pokazowy turniej w Abu Zabi. Trzecie miejsce zajął David Ferrer.

Towarzyskie zawody w Abu Zabi to ostatni sprawdzian przed startującym w najbliższym tygodniu sezonem. Niespodzianki nie było i po triumf sięgnął główny faworyt i lider światowego rankingu Novak Djoković.

Finałowa potyczka z Nicolasem Almagro była jednak bardzo długa i emocjonująca. Pierwszego seta wygrał bowiem Hiszpan, który lepiej wytrzymał próbę nerwów w tie breaku. W drugiej partii od początku dominował Djoković i dowiózł przewagę do końca, wygrywając 6:3. W decydującym secie długo nie wiadomo było, kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W samej końcówce zrobił to Serb, przełamując rywala w dziesiątym gemie i jednocześnie wygrywając całe spotkanie.

W meczu o trzecie miejsce także nie było niespodzianki. David Ferrer okazał się lepszy od Janko Tipsarevicia. Pierwszy set był wyrównany i rozstrzygnięcie padło dopiero w tie breaku. W drugiej partii przewaga Hiszpana była już wyraźna, co zaowocowało ostatecznie wygraną 7:6(4), 6:2.