Abu Zabi. Magda Linette poznała rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette będzie jedyną reprezentantką Polski, która wystąpi w rozpoczynającym się w pierwszy poniedziałek lutego turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Na dwa dni przed rozpoczęciem zmagań rozlosowano drabinkę. W rywalizacji nie brakuje wielkich gwiazd.

Luty to rywalizacja kobieca na Bliskim Wschodzie. Pierwszym przystankiem jest Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie najwyżej rozstawioną została Jelena Rybakina, a turniejową „dwójką” jest Ons Jabeur.

W rywalizacji zobaczymy jedną Polkę, a będzie nią Magda Linette. Poznanianka po nieudanym występie w Hua Hin, gdzie była najwyżej rozstawiona, tym razem przystąpi do rywalizacji bez numerka przy nazwisku. Pierwszą rywalką trzeciej rakiety naszego kraju będzie Alexandra Eala. Filipinka to mistrzyni juniorskiego US Open 2022, a w imprezie wystąpi dzięki „dzikiej karcie”. W przypadku pokonania pierwszej rywalki sklasyfikowana w szóstej dziesiątce rankingu tenisistka może się zmierzyć z rozstawioną z numerem szóstym Beatriz Haddad Maią lub Xiyu Wang. Dwa wygrane spotkania oznaczają awans do 1/4 finału, a tam na Magdę Linette może czekać Ons Jabeur (turniejowa „dwójka”), Marie Bouzkova lub Emma Raducanu.

Początek turniejowej rywalizacji w Abu Zabi zaplanowano na poniedziałek 5 lutego. Jeszcze nie wiadomo kiedy swój pierwszy mecz rozegra reprezentantka Polski.