Abu Dhabi. Niewykorzystane szanse Magdy Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Magda Linette uległa Beatriz Haddad Mai w meczu drugiej rundy turnieju WTA 500 w Abu Dhabi i pożegnała się z rywalizacją singlową. Polka nie wykorzystała prowadzenia jakie miała w partii otwarcia i podobnie jak w 2023 roku we Włoszech i tym razem nie znalazła sposobu na Brazylijkę.

Ten sezon nie jest zbyt udany dla poznanianki. Po tym jak Magda Linette nie obroniła punktów za zeszłoroczny półfinał Australian Open, spadła w rankingu WTA do szóstej dziesiątki zestawienia. W tym tygodniu Polki występuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i po czterech porażkach z rzędu na otwarcie zmagań w Abu Dhabi Polka pokonała Alexandre Ealę. Kolejnego dnia u boku Bernardy Pery Polka i tenisistka z Kraju Kawy pokonały w pierwszej rundzie debla – Ons Jabeur i Naomi Osakę.

W środę Polka po najdłuższym meczu sezonu rywalizacji pań musi uznać wyższość Beatriz Haddad Mai. Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla poznanianki, która już w gemie otwarcia przełamała rywalkę. Jednak ta w szóstym gemie doprowadziła do odrobienia strat. Kolejnych strat serwisu w tej części meczu już nie było i panie przystąpiły do tie-breaka. W tym żadnej z zawodniczek nie udało się wypracować większej przewagi niż dwa punkty. W końcówce to Haddad Maia za drugą piłką setową przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugiej odsłonie ponownie to poznanianka jako pierwsza wykorzystała sytuację na przełamanie podania rywalki. Jednak nim nastąpiła przerwa na zmianę stron, straty zostały odrobione. I tak jak w secie otwarcia również doszło do trzynastego gema. W nim koncertowo zaprezentowała się trzecia rakieta naszego kraju. Linette oddała rywalce jedynie punkt i doprowadziła do decydującego seta. W nim od stanu 1:1 gemy wygrywała już tylko Brazylijka i ostatecznie to ona zapewniła sobie miejsce w 1/4 finału Mubadala Abu Dhabi Open 2024.