Abu Zabi. Sabałenka pierwszą mistrzynią w sezonie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Aryna Sabałenka została pierwszą mistrzynią imprezy głównego cyklu w rywalizacji pań w roku 2021. Białorusinka w środowym finale turnieju rangi WTA 500 w Abu Zabi pokonała 6:2, 6:2 Weronikę Kudermetową.

Tenisistka z Mińska ubiegły sezon zakończyła dwoma turniejowymi triumfami w Ostrawie i Linzu. Obecny rok dziesiąta rakieta świata rozpoczyna tak, jak skończyła poprzedni, czyli od zwycięstwa. W finale imprezy WTA 500 w Abu Zabi Sabałenka pokonała Weronikę Kudermetową. Seria wygranych meczów została tym samym przedłużona do 15.

Premierowa partia była wyrównana tylko do stanu 2:2. Później  turniejowa „czwórka” zdominowała rywalkę. Białorusinka wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie 22-letnia tenisistka kontrolowała sytuację niemal od początku do końca. Szybko objęła prowadzenie 5:1 i nie pozwoliła rywalce na odwrócenie losów spotkania. Wykorzystując drugą piłkę meczową, zapewniła sobie dziewiąty tytuł mistrzowski w karierze.

– W każdym meczu od pierwszej piłki robiłam wszystko, co mogłam, aby odnosić zwycięstwa. Tym bardziej jestem szczęśliwa, że rozpoczynam sezon od zdobycia tytułu. Były mecze, w których jakiś element nie funkcjonował tak, jakbym tego chciała, jednak się nie poddawałam i zawsze walczyłam o wygraną. Teraz zrobię wszystko, aby moja zwycięska passa trwała jak najdłużej – mówiła na konferencji prasowej Sabałenka.

Zwycięstwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawiło, że z zajmowanego dotychczas dziesiątego miejsca w rankingu WTA, Białorusinka przesunie się na siódme. Tak wysoko w zestawieniu najlepszych tenisistek świata nie była jeszcze nigdy.

Życiówkę poprawi też Weronika Kudermetowa. Rosjanka awansuje na 36. miejsce.


Wyniki

Finał:

Aryna Sabałenka (Białoruś, 4) – Weronika Kudermetowa (Rosja) 6:2, 6:2