Abu Zabi. Turniej główny bez Polek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Na pierwszej rundzie eliminacji zakończyła swój występ Katarzyna Piter w turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Polka uległa sklasyfikowanej pod koniec trzeciej setki rankingu Jessice Pieri.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są miejscem, w którym tegoroczny sezon tenisowy rozpoczną najlepsze tenisistki świata. Wśród tych, które powalczą o pierwsze tegoroczne punkty rankingowe, niestety zabraknie Polek. Jedyną, która miała szansę wystąpić w imprezie, była Katarzyna Piter.

Sklasyfikowana na 366. miejscu w rankingu WTA Polka w meczu pierwszej rundy eliminacji zmierzyła się z nieco wyżej notowaną Jessicą Pieri. Włoszka to 294. tenisistka świata. W kwalifikacjach rozstawiono ją z numerem „13”. W pierwszym secie tenisistka z południa Europy szybko objęła prowadzenie 3:0. Naszej tenisistce udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 4:3. Od tego momentu gemy zdobywała tylko rywalka i to Włoszka powalczy w finale eliminacji.

Gwiazdami turnieju, który będzie rozgrywany w dniach 6-13 stycznia są: Sofia Kenin, Elina Switolina i Karolina Pliszkowa.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:

Jessica Pieri (Włochy, 13) – Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:0