Abu Zabi: zwycięstwa Tipsarevicia i Ferrera

/ Michał Jaśniewicz, źródło: mubadalawtc.com/własne, foto: AFP

Janko Tipsarević oraz David Ferrer wygrali pierwsze mecze pokazowego turnieju w Abu Zabi. Serb pokonał Andy Murraya 6:3, 6:4, zaś Hiszpan ograł Tomasa Berdycha 6:2, 6:4.

Turniej Mubadala World Tennis Chamionships od 2009 roku stanowi „przygrywkę” przed nowym sezonem. Na potężnym obiekcie Zayed Sports City w Abu Zabi wysoką dyspozycję zasygnalizowali Tipsarević i Ferrer.

Debiutującemu w imprezie Serbowi do zwycięstwa nad Murray’em wystarczyło po jednym przełamaniu w każdym z setów. W pierwszej partii nastąpiło ono w czwartym gemie, zaś w drugiej odsłonie Tipsarević wywalczył breaka już w trzecim gemie.

Niecodziennie gra się ze zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego i złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich. Wiem, że sezon dopiero się zaczyna, ale mogę powiedzieć, że cała nasza szóstka traktuje ten turniej bardzo poważnie. Wiedziałem, że stać mnie na pokonanie Andy’ego, ponieważ dokonałem już tego wcześniej. Teraz po wygraniu turnieju wielkoszlemowo i olimpijskiego złota zupełnie się zmienił, więc pokonanie go daj mi wiele pewności siebie. Obaj mamy bardzo zbliżony sposób gry i wspaniale było wyjść na kort i wygrać z czołowym tenisistom, a teraz z niecierpliwością oczekuję jutrzejszej rywalizacji z Nicolasem. Graliśmy ze sobą tylko raz, więc powinno być ciekawie – stwierdził po meczu Janko Tipsarević.

Drugi mecz ćwierćfinałowy również okazał się dwusetowym starciem. David Ferrer rozpoczął pojedynek z Tomasem Berdychem od wygrania pierwszy pięciu gemów i pierwszego seta 6:2. W drugiej partii Hiszpan szybko zdobył breaka i utrzymał tą przewagę do końca.

Zagrałem dzisiaj bardzo dobrze i byłem tym nieco zaskoczony, ponieważ miało to miejsce po dłuższej przerwie od rywalizacji. Kort był szybki, a ja grałem tu po raz pierwszy wieczorem, ale zagrałem dobry mecz. Cieszę się ze zwycięstwa, jednak jutro muszę zagrać mój najlepszy tenis, by wygrać z Novakiem – ocenił David Ferrer.

W sobotnich półfinałach Janko Tipsarević zagra z Nicolasem Almagro, który w ostatniej chwili zastąpił w turnieju Rafaela Nadala, zaś David Ferrer rywalizować będzie z Novakiem Djokoviciem. Hiszpan oraz Serb w pierwszej rundzie mieli „wolny los”.


Wyniki

Ćwierćfinały:
Janko Tipsarević (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:3, 6:4
David Ferrer (Hiszpania) – Tomas Berdych (Czechy) 6:2, 6:4