Acapulco. Alex De Minaur i Tommy Paul w finale

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Wiadomo już, kto zmierzy się w finałowym starciu turnieju ATP w Acapulco. O tytuł powalczą Amerykanin Tommy Paul i Australijczyk Alex de Minaur.

Z bardzo ciekawie zapowiadającego się półfinału pomiędzy Alexem de Minaurem i Holgerem Rune zwycięsko wyszedł Australijczyk. Pierwszy set nie wskazywał jednak na takie rozstrzygnięcie. To 19-letni Duńczyk był lepszym zawodnikiem w pierwszej partii, wygrywając ją 6:3.

De Minaur nie poddał się i w każdym punkcie udowadniał, że jest niesamowitym walczakiem. W drugim secie obaj tenisiści udanie obronili większość break-pointów, ale w ostatnim gemie Rune nie zdołał przeciwstawić się ofensywie rywala. W trzecim secie Australijczyk potwierdził zwyżkę formy, przełamując Duńczyka dwukrotnie. Dzięki temu zwyciężył 3:6, 7:5, 6:2.

Finalistą turnieju ATP w meksykańskim Acapulco został również Tommy Paul. Amerykanin ograł swojego wyżej klasyfikowanego rodaka, Taylora Fritza, 6:3, 6:7(2), 7:6(2). Spotkanie było bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że zawodnicy rozgrywali dwa tie-breaki.

W finale zmierzy się więc rozstawiony z „siódemką” Tommy Paul i turniejowa „ósemka” Alex de Minaur. Dla Amerykanina to drugi finał w karierze i jednocześnie szansa na drugi tytuł. Pierwszy zdobył w 2021 roku w Sztokholmie. Natomiast Australijczyk ma na koncie już sześć turniejowych triumfów. Teraz ma okazję — po jedenastym finale — dopisać do swojego konta siódmy tytuł.


Wyniki

Półfinały gry pojedynczej mężczyzn:

Tommy Paul (USA, 7) – Taylor Fritz (USA, 3) 6:3, 6:7(2), 7:6(2)

Alex de Minaur (Australia, 8) – Holger Rune (Dania, 4) 3:6, 7:5, 6:2