Acapulco: Errani z podwójną koroną

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Sara Errani wygrała zdominowany przez Włoszki turniej WTA w Acapulco. W finale pokonała swoją rodaczkę Flavię Pennettę 5:7, 7:6(2), 6:0. Na dodatek 24-latka z Bolonii odniosła zwycięstwo w deblu, zostając tym samym pierwszą tenisistką od prawie 2 lat, która wywalczyła podwójną koronę w jakimkolwiek turnieju zawodowego cyklu.

Pierwsze dwie odsłony finału były niezwykle wyrównane. Inauguracyjna odsłona obfitowała w przełamania – Errani uzyskała cztery breaki, a Pennetta aż pięć, dzięki czemu triumfowała 7:5. W drugim secie obie finalistki nieco skuteczniej pilnowały własnych gemów serwisowych (po dwa przełamania). W kończącym partię tie breaku Errani od razu ruszyła do ataku, zdobyła pięć pierwszych punktów i zwyciężyła 7-2. Był to solidny zastrzyk pewności siebie. W decydującej odsłonie jej przewaga nie budziła już żadnych wątpliwości. Oddała Pennetcie zaledwie 14 punktów i wygrała 6:0.

– To był naprawdę trudny finał – przyznała Errani. – Musiałam wiele biegać i starać się grać swoją grę, zachować agresję w ważnych momentach. Nigdy nie gra się łatwo przeciwko Włoszkom, ale dzisiaj byłam naprawdę dobra, zwłaszcza w trzecim secie. Może to mi dodać wiele pewności przed Indian Wells, ale ja zawsze chcę czegoś więcej – dodała triumfatorka.

Dla Sary Errani to trzeci tytuł WTA w karierze. Poprzednie dwa zdobyła w 2008 roku, triumfując w Palermo i Portorożu. Dzięki zdobyciu 280 punktów rankingowych, 24-letnia Włoszka awansuje na 6. miejsce w klasyfikacji Race.

Warto również podkreślić, że Sara Errani wygrała również turniej gry podwójnej. Wraz z Robertą Vinci, którą notabene pokonała w półfinale singla, okazały się bezkonkurencyjne w rywalizacji deblistek. W finale wygrały 6:2, 6:1 z Lourdes Dominguez Lino i Arantxą Parrą Santonją.

Z występu w Acapulco zadowolona może być również Flavia Pennetta. 30-letnia Włoszka w siódmym kolejnym starcie w meksykańskim turnieju osiągnęła finał. Tytuł zdobyła w 2005 o 2008 roku.


Wyniki

 Wynik finału singla:
Sara Errani (Włochy, 3) – Flavia Pennetta (Włochy, 2) 5:7, 7:6(2), 6:0

Wynik finału debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – L. Dominguez Lino, A. Parra Santonja (Hiszpania, 2) 6:2, 6:1