Acapulco. Pewny awans Fritza, krecz Berrettiniego

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

W nocy czasu polskiego zostały rozegrane ćwierćfinały turnieju w Acapulco. Wszystkie mecze miały zdecydowanych zwycięzców, a do najlepszej czwórki awansowali między innymi Taylor Fritz i Holger Rune.

Jednym z interesujących pojedynków dnia było starcie dwóch Amerykanów – Taylora Fritza i Francesa Tiafoe. Faworytem do zwycięstwa był Fritz, który jest wyżej klasyfikowany w rankingu i wygrał aż pięć z sześciu wcześniejszych meczów, jakie stoczył ze swoim rodakiem.

O losach pierwszego seta rywalizacji między reprezentantami USA zdecydowało jedno przełamanie. Fritz zdobył je w czwartym gemie i nie oddał przewagi już do końca partii. Tiafoe miał tylko jedną okazję na odrobienie strat, ale nie zdołał jej wykorzystać.

Druga partia rozpoczęła się od dużego sukcesu Fritza. Piąty tenisista świata przełamał oponenta już w pierwszym gemie i uzyskał kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Tiafoe walczył o powrót do spotkania i – w trakcie całego seta – wykreował trzy break-pointy, ale ponownie nie udało mu się odebrać podania rodaka. Przy stanie 5:4 Fritz pewnie zamknął mecz gemem wygranym do 15.

Dziś znów dobrze rozgrywałem ważne punkty. Zwykle, gdy nie trafiam pierwszym podaniem, czuję dużą frustrację i sam siebie za to krytykuję, ale tym razem starałem się po prostu to zaakceptować i walczyć. Zdobycie kluczowych punktów kosztowało sporo wysiłku i jestem dumny z tego, jak przebiegały trudne gemy przy moim serwisie – przekazał Fritz.

Rywalem Taylora w półfinale będzie kolejny Amerykanin – Tommy Paul. 25-latek komfortowo wyeliminował z zawodów swojego rodaka Mackenziego McDonalda.

Drugą parę półfinałową stworzą Alex de Minaur i Holger Rune. Australijczyk łatwo poradził sobie z Taro Danielem, a Duńczyk nie namęczył się w starciu z Matteo Berrettinim. Włoch przegrał pierwszego seta ich pojedynku 6:0, a po przerwie spowodowanej deszczem i rozegraniu gema otwarcia drugiej partii, poddał mecz.


Wyniki

Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC (ćwierćfinały):

Tommy Paul (USA, 7) – Mackenzie McDonald (USA) 6:2 6:2

Taylor Fritz (USA, 3) – Frances Tiafoe (USA, 6) 6:3 6:4

Holger Rune (Dania, 4) – Mateo Berrettini (Włochy) 6:0 1:0 i krecz

Alex de Minaur (Australia, 8) – Taro Daniel (Japonia, Q) 6:2 6:2