Acapulco: Thiem lepszy od Dimitrowa

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem kontynuuje serię świetnych występów – w ćwierćfinale turnieju ATP w Acapulco pokonał Grigora Dimitrowa. W półfinałach zagrają też Ołeksandr Dołgopołow, Bernard Tomic i Sam Querrey.

W pierwszym z ćwierćfinałów w Acapulco na korcie zmierzyli się Bernard Tomic i Ilia Marczenko. W pierwszej partii Australijczyk nie wykorzystał serwisu na seta, lecz później raz jeszcze przełamał rywala i wygrał 7:5. Takim samym wynikiem zakończyła się również druga odsłona, ale tym razem to Tomic gonił wynik. Dwukrotnie odrabiał stratę przełamania, a od stanu 3:5 nie pozwolił już rywalowi na wygranie ani jednego gema.

Jednostronny przebieg miał mecz miedzy będącym ostatnio w świetnej formie Ołeksandrem Dołgopołowem, a Robinem Haase. Ukrainiec potwierdził, że wyeliminowanie Davida Ferrera nie było przypadkiem i awansował do półfinału, nie tracąc po drodze ani ejdnego seta. W meczu z Haase wywalczył cztery breaki, sam stracił serwis tylko raz i po nieco ponad godzinie gry wygrał 6:3, 6:3.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się starcie Dominica Thiema z Grigorem Dimitrowem. Było to pierwsze starcie obu tenisistów i choć to Austriak został rozstawiony z numerem cztery, to Dimitrow wydawał się faworytem. Kort szybko to jednak zweryfikował – Thiem na początku każdej partii przełamywał rywala i choć raz Bułgar zdołał odrobić straty, było to zdecydowanie za mało na znakomicie grającego Thiema, który wygrał cały mecz 7:5, 6:2.

Jedynym trzysetowym pojedynkiem był mecz między dwoma Amerykanami – doświadczonym Samem Querreyem i młodym Taylorem Fritzem. W secie otwarcia to Fritz przełamał rywala dwukrotnie i wygrał 6:2. Ostatecznie triumfowało jednak doświadczenie i atomowy serwis Querreya. Przełamał on Fritza po razie w każdej z kolejnych partii, a sam nie musiał bronić nawet break pointa i wygrał 2:6, 6:4, 6:4, przedłużając serię zwycięstw do ośmiu.

Dzisiejszej nocy czekają nas półfinały. W pierwszym Dołgopołow zagra z Tomicem, w drugim Thiem zmierzy się z Querreyem.