Acapulco: trudny los Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Powrót Urszuli Radwańskiej do rozgrywek WTA będzie wyjątkowo wymagający. W pierwszej rundzie turnieju w Acapulco krakowianka zagra z najwyżej rozstawioną Dominiką Cibulkovą.

Młodsza z sióstr Radwańskich powrót do gry po kontuzji i operacji prawego barku, odnotowała dwa tygodnie temu, osiągając ćwierćfinał turnieju ITF w Midland (100 tys. dolarów).

Turniej na twardych kortach w Acapulco będzie z kolei dla krakowianki pierwszym występem w rozgrywkach WTA. Los okazał się wyjątkowo ciężki. Urszula Radwańska dolosowana została do tegorocznej finalistki Australian Open, 13. w rankingu Cibulkovej.

24-letnia Słowaczka po spektakularnym sukcesie w Melbourne ma problemy z dyspozycją – najpierw przegrała dwa mecze w Fed cup, a dwa tygodnie temu skreczowała w pierwszej rundzie turnieju w Doha (przy stanie 5:5 w pierwszym secie z Alisą Klejbanową) – powodem była „jelitówka”.

Urszula Radwańska i Dominika Cibulkova znają się bardzo dobrze, gdyż grały ze sobą sześciokrotnie, z czego trzy razy w ubiegłym sezonie. Lepszy bilans tych konfrontacji ma Słowaczka – 4-2 (za ubiegły rok 2-1).

W turnieju deblowym w Acapulco wystąpią Klaudia Jans-Ignacik, której partnerować będzie Marina Zaniewska. Ich rywalkami będą Irina Falconi oraz Anna Tatiszwili. Mecz ten rozegrny zostanie już dzisiaj.

Drabinka turnieju WTA w Acapulco (singiel).

Drabinka turnieju WTA w Acapulco (debel).