Acapulco. Trudny powrót Kubota i Melo

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawieni z numerem 4 Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali 6:7(4), 3:6 z meksykańsko-pakistańskim duetem Santiago Gonzalez/Aisam Ul Haq Qureshi i już w pierwszej rundzie pożegnali się z deblowymi zmaganiami w Acapulco. Dla polsko-brazylijskiej pary to dopiero drugi wspólny start w sezonie, a zarazem druga porażka.

Polak i Brazylijczyk powrócili do wspólnej rywalizacji przed dwoma tygodniami w Rotterdamie. Wcześniej z powodu kontuzji pleców Melo, Kubot musiał stworzyć tymczasową parę z Horacio Zeballosem, z którym dotarł m.in. do ćwierćfinału Australian Open. Powrót na korty nie przychodzi jednak Brazylijczykowi łatwo. W Holandii w parze z Kubotem przegrali już w pierwszej rundzie z duetem Ram/Salisbury, a w Acapulco pogromców znaleźli w parze Gonzalez/Quershi.

Polak i Brazylijczyk mimo utraty podania już w pierwszym gemie środowego spotkania mieli szansę na korzystne zakończenie pierwszej odsłony. W końcówce seta odrobili stratę przełamania i doprowadzili do piłki setowej przy serwisie przeciwników. Na jednej piłce setowej się jednak skończyło, a rozpędzeni rywale wyrównali stan rywalizacji.  O wyniku seta zadecydować musiał tie-break, w którym to meksykańsko-pakistańska para wyraźnie przeważała.

Przewagę z tie-breaka przeciwnicy szybko przerzucili na drugą odsłonę. Już w drugim gemie ponownie przełamali polsko-brazylijski duet i przewagę tę utrzymali do końca spotkania. W nagrodę zagrają w ćwierćfinale turnieju, w którym zmierzą się z braćmi Lopezami z Hiszpanii.

Dla Polaka i Brazylijczyka to już druga porażka w sezonie 2019. Szansę na poprawę bilansu Kubot i Melo będą mieli już w przyszłym tygodniu, kiedy czeka ich rywalizacja w Indian Wells. Impreza w Kalifornii będzie pierwszą w sezonie z cyklu ATP World Tour 1000. Polak i Brazylijczyk mają stamtąd dobre wspomnienia. W 2017 roku dotarli do finału, w którym dopiero po trzysetowej batalii polegli z duetem Klaasen/Ram.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
S. Gonzalez, A.U.H. Qureshi (Meksyk, Pakistan, WC) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 4) 7:6(4), 6:3