Acapulco. Zieliński i Nys z awansem do 1/4 finału

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: Diadora

Jan Zieliński i Hugo Nys udanie rozpoczęli rywalizację w turnieju ATP 500 w Acapulco. W meczu pierwszej rundy Polak i Monakijczyk uporali się z rywalami po meczu rozgrywanym na pełnym dystansie.

Po niespodziewanej porażce w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 250 w Los Cabos „nasi” debliści przenieśli się do innego meksykańskiego miasta na imprezę większej rangi. Polscy finaliści rywalizacji deblowej Australian Open 2023 są rozstawieni z numerem drugim. A na otwarcie spotkali się przeciwnikami z którymi mierzyli się niedawno.

Guido Andreozzi i Miguel Angel Reyes-Varela stanęli na przeciwko Zielińskiego i Nysa w meczu drugiej rundy inmprezy ATP 250 w Delray Beach. Tam nasi oddali rywalom tylko cztery gemy. Tym razem Argentyńczyk i Meksykanin postawili zdecydowanie trudniejsze warunki.

Gdy w partii otwarcia w dwunastym gemie rywale mieli dwie piłki na 6:6 wydawało się, że tie-break jest nieunikniony. Nys i Zieliński jednak ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i nie potrzebna była „dogrywka”. W drugiej partii „nasi” dwukrotnie przegrali swój i serwis i losy awansu rozstrzygnął super tie-break. W nim polsko-monakijski duet wypracował przewagę, która pozwoliła im na końcowe zwycięstwo i awans do kolejnej rundy.

Z kim przyjdzie się zmierzyć turniejowym „dwójkom”, dowiedzą się dopiero w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Rywali wyłoni mecz między Nuno Borgesen i Francisco Cabralem oraz Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

H. Nys, J. Zieliński (Monako, Polska, 2) – G. Andreozzi, M.A. Reyes-Varela (Argentyna, Meksyk, WC) 7:5, 2:6, 10-6