Adelajda. Barty po raz drugi

Ashleigh Barty pokonała Elenę Rybakinę 6:3, 6:2 w niedzielnym finale turnieju rangi WTA 250. Tym samym reprezentantka gospodarzy powróciła na tron imprezy w Adelajdzie.

Turniej w stolicy stanu Australia Południowa powróciła do kalendarza WTA w 2020 po ponad 30 latach nieobecności. W finale pierwszej edycji po przerwie zmierzyły się Ashleigh Barty i Dajana Jastremska i górą była tenisistka gospodarzy. Swój wynik powtórzyła 24 miesiące później. Tym razem wyższość liderki rankingu WTA musiała uznać Elena Rybakina.

Początek spotkania był wyrównany. Dopiero w siódmym gemie pojawiły się pierwsze szanse na przełamanie i miała je liderka rankingu. Wykorzystała trzecią z nich i był to początek serii siedmiu wygranych gemów z rzędu Barty. Rosjanka dopiero przegrywając 0:4 w drugiej odsłonie, zdołała wygrać gema. Jednak nie była już wstanie odwrócić losów spotkania. Mistrzyni z 2020 w ósmym gemie dołożyła kolejne przełamanie i po 65 minutach sięgnęła po tytuł mistrzowski.

– Cieszę się, że w tym tygodniu tak dobrze funkcjonował mój serwis. Na początku łapałam rytm, ale w końcu się udało. Cieszy brak przełamania u moich rywalek w kilku spotkaniach – podsumowała swój tegoroczny występ liderka rankingu WTA.

Najlepsza obecnie tenisistka świata przenosi się teraz do Sydney, gdzie rozegra ostatni turniej przed ruszającym 17 stycznia Australian Open.