Adelajda. Cenne zwycięstwo Sabałenki

Ashleigh Barty pokonała Marketę Vondrouszovą 6:3, 6:3 i zameldowała się w półfinale Adelaide International. Do najlepszej czwórki turnieju nie awansowała z kolei Simona Halep. Rumunka po raz pierwszy w karierze przegrała z Aryną Sabałenką.

Białorusinka zeszły sezon zakończyła z przytupem, zgarniając dwa turniejowe zwycięstwa. Najpierw nie miała sobie równych w Wuhan, a następnie podczas „małego mastersa” w Zhuhai. W przerwie między sezonami Sabałenka przeżyła rodzinną tragedię, gdy zmarł jej ojciec. Teraz tenisistka z Mińska zaczyna sezon z wysokiego ,,C”. W ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Adelajdzie Białorusinka po raz pierwszy pokonała Simonę Halep.

Pierwszy set był bardzo wyrównany do stanu 4:4. Obie zawodniczki do tego czasu dwukrotnie przegrały gemy przy własnym podaniu. Od dziewiątego gema inicjatywę przejęła Sabałenka, na której konto powędrowało siedem gemów z rzędu. Przy 5:0 w drugiej odsłonie co prawda Halep wygrała dwa gemy, ale ostatnie słowo należało do Białorusinki, która odniosła pierwsze zwycięstwo nad byłą liderką rankingu WTA.

Większych kłopotów z awansem do półfinału nie miała Ashleigh Barty. Australijka drugi raz z rzędu pokonała Marketę Vondrousovą. Poprzednio spotkały się w finale Roland Garros. Tenisistka z Antypodów oddała wówczas rywalce cztery gemy. W czwartek mecz był nieco bardziej zacięty, ale reprezentantka naszych południowych sąsiadów wciąż jest bez wygranego seta w meczach przeciwko liderce światowego rankingu.

Grono półfinalistkę uzupełniły Danielle Collins i Dajana Jastremska. Amerykanka, która o półfinał zmierzy się z Barty, pokonała w dwóch setach Belindę Bencic. Z kolei Ukrainka okazała się lepsza od Donny Vekić i teraz spotka się z Aryną Sabałenką.