Adelajda. Dobry początek Rosolskiej i Routliffe

Alicja Rosolska i Erin Routliffe udanie rozpoczęły wspólne występy na australijskich kortach. Polka i Australijka pewnie awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego w Adelajdzie.

W swoim pierwszym meczu w imprezie 37-letnia Polka i 27-letnia zawodniczka gospodarzy zmierzyły się z miejscowym duetem Alaną Parnaby i Olivią Tjandramulią, dobrze wywiązując się z roli faworytek.

Mecz rozpoczął się od zdobycia przełamania przez wyżej notowaną parę, ale rywalki zdołały szybko odrobić straty i w połowie seta na tablicy widniał wynik 3:3. W ósmym gemie jeszcze jednego „brejka” wywalczyły Polka i Australijka, a ta przewaga wystarczyła im do wygrania tej części starcia 6:3.

Drugi set także był wyrównany tylko do stanu 3:3. O wyniku tej partii zdecydowało jedno przełamanie. Alicja i Erin zdobyły je w siódmym gemie, ostatecznie wygrywając seta 6:4.

Kolejny mecz Polki i Australijki zapowiada się bardziej wymagająco. Ich rywalkami będą Łotyszka Jelena Ostapenko i Ukrainka Ludmiła Kiczenok. Duet ten jest w turnieju rozstawiony z numerem trzecim.

Adelaide International 2

Alicja Rosolska (Polska) /Erin Routliffe (Australia) – Alana Parnaby (Australia) /Olivia Tjandramulia (Australia) 6:3 6:4