Adelajda. Drugi turniej w tym roku i drugi tytuł Rublowa

Nowy sezon dopiero się zaczyna a Andriej Rublow już wykręca fantastyczne liczby. Rosjanin rozegrał dwa turnieje, wygrał osiem pojedynków i zdobył dwa tytuły. W dzisiejszym finale Adelajda International w sprinterskim tempie pokonał Lloyda Harrisa 6:3, 6:0.

Andriej Rublow bez straty seta zdobył tytuł w Doha. Podczas tego tygodnia przegrał dwie partie ale wciąż nie dał się pokonać. Sam Querrey, Daniel Evans i  Felix Auger-Aliassime kończyli udział w turnieju po pojedynku z reprezentantem Sbornej. Podobnie Lloyd Harris, który dziś zagrał w pierwszym finale rangi ATP Word Tour. Jednak nie będzie go dobrze wspominał.

Tylko początek meczu był wyrównany. W piątym gemie Harris miał nawet break pointa. Rosjanin skutecznie się obronił, a chwilę później sam wywalczył przełamanie. Dodatkowo wzmocnił psychikę, kiedy potwierdził breaka swoim serwisem, choć zaczynał od 0:40 w tym rozdaniu. Od stanu 5:3 na korcie istniał już tylko jeden zawodnik. Rublow zamknął seta,  w kolejnym pewnie wygrał 6:0. Tenisista z RPA ugrał tylko osiem punktów w drugiej odsłonie. A całe finałowe starcie trwało pięćdziesiąt siedem minut.

– Nie myślałem o statystyce moich wygranych meczów w tym sezonie, ale to niesamowite uczucie… Jestem naprawdę szczęśliwy. Mam nadzieję, że nadal będę ciężko pracował. Mam nadzieję, że będę się poprawiał i zobaczymy, co się dalej stanie – powiedział Rublow. – Pierwszy set był naprawdę nerwowy i trudny. Ale potem zacząłem grać tylko lepiej – dodał.

Dla Rublowa był to już szósty finał, w tym czwarty wygrany. Wcześniej był najlepszy w Umagu, Moskwie i Doha. Dziś przedłużył fenomenalną serię wygranych meczów z rzędu i przy okazji triumfów w turniejach rangi ATP Word Tour w 2020 roku. Za zwycięstwo w Adelajdzie zarobił 91,625 Dolarów oraz zdobył 250 punktów do rankingu. Od poniedziałki Rosjanin będzie zajmował najwyższe w karierze miejsce.

Harris nie będzie dobrze wspominał samego finału, jednak cały turniej miał bardzo udany. Ograł Dźjere’a, Carreno Bustę oraz Paula. Dopiero w meczu o tytuł przegrał, ale nie z byle kim. Jednak swoje konto i tak wzbogaci o 150 punktów i ponad 50.000 Dolarów.

Teraz już pora na Australian Open. Pierwszym, który spróbuje zatrzymać passę Rublowa będzie Christopher O’Connel. Natomiast Harris zainauguruje zmagania w Melbourne Park od pojedynku z Diego Sebastianem Schwartzmanem.