Adelajda. Gael Monfils powrócił na mistrzowską ścieżkę

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Gael Monfils pokonał 6:3, 6:4 Karena Chaczanow w finale turnieju ATP 250 w Adelajdzie. Jest to jedenasty tytuł mistrzowski w karierze Francuza w imprezach głównego cyklu.

Tenisista z Paryża to jeden z czołowych tenisistów świata. Przed rozpoczęciem tego sezonu sięgnął po 10 tytułów mistrzowskich. Jednak po raz ostatni z turniejowego zwycięstwa mógł się cieszyć w lutym 2020, gdy w Rotterdamie pokonał Felixa Auger-Aliassime’a. W drugą niedzielę stycznia tego roku ponownie poczuł smak turniejowego triumfu. Tym razem po tytuł mistrzowski sięgnął na Antypodach.

Można powiedzieć, że Monfils przez imprezę rangi ATP 250 przeszedł jak burza. W żadnych z pojedynków nie przegrał nawet seta. Najbliżej „urwania” seta Francuzowi był w półfinale Thanasi Kokkinakis, który przegrał pierwszą partię 5:7, aby w kolejnej nie ugrać nawet gema. W niedzielnym finale Monfils spotkał się z Karenem Chaczanowem. Był to pierwszy pojedynek obu panów. Zarówno pierwszy, jak i drugi set spotkania rozstrzygnął się w tym samym momencie. Francuz przełamywał rywala w dziesiątych gemach i po raz jedenasty w karierze nie znalazł pogromcy w turnieju, w którym występował.

Gael Monfils jeszcze nie opuszcza Adelajdy. Francuski tenisista wystąpi w kolejnym turnieju w tym mieście i tak jak w mijającym tygodniu będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie.