Adelajda. Jastremska po raz pierwszy w finale turnieju Premier

Dajana Jastremska pokonała Arynę Sabałenkę 6:4, 7:6(4) i awansowała do finału turnieju WTA Premier w Adelajdzie. Rywalką Ukrainki w jej pierwszym finale tej rangi będzie Ashleigh Barty, która w trzech setach wygrała z Danielle Collins.

Po tym, jak przed tygodniem, w Brisbane liderka rankingu WTA niespodziewanie odpadła już w pierwszej rundzie, w tym tygodniu zameldowała się w finale. W drugim piątkowym półfinale imprezy w Adelajdzie Barty pokonała Danielle Collins, mimo że musiała odrabiać straty ze stanu 0-1 w setach. Po przegranej partii otwarcia w dwóch kolejnych zagrała już lepiej i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym jej amerykańska rywalka zanotowała czwartą porażkę w czwartym półfinale w karierze.

Finałową rywalką najlepszej tenisistki ubiegłego sezonu będzie Dajana Jastremska. Od października 2018 Ukrainka sięgnęła po trzy tytuły mistrzowskie w imprezach rangi International. Teraz stanie przed szansą zdobycia najcenniejszego trofeum. Zawody w Adelajdzie mają bowiem rangę Premier. Zwyciężczyni zdobędzie aż 470 rankingowych punktów.

– Bardzo się cieszę z awansu do finału. Jest to szczególnie ważne teraz, na początku roku. Taki wynik na pewno doda mi pewności siebie przed nadchodzącym turniejem Wielkiego Szlema. – cieszyła się z piątkowej wygranej 19-letnia Ukrainka.

Od nowego sezonu tenisistka z Odessy rozpoczęła współpracę z Saschą Bajinem. To widać w poczynaniach nastolatki na korcie, która jak przyznała, czuje się coraz lepiej, ze zmianami zaproponowanymi w jej grze przez byłego trenera Sereny Williams, Caroline Wozniacki i Naomi Osaki.