Adelajda. Kubot i Melo ekspresem w ćwierćfinale

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w nieco ponad 70 minut uporali się z Ravenem Klaasenem i Oliverem Marachem w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Adelajdzie. Polak i Brazylijczyk bez straty seta awansowali do ćwierćfinału australijskiego turnieju, gdzie czeka ich starcie z Argentyńczykiem Maximo Gonzalezem i Francuz Fabricem Martinem.

Rozstawieni z “2” Kubot i Melo wspólne starty w nowym sezonie rozpoczęli właśnie w Adelajdzie, która zastąpiła w kalendarzu ATP rozgrywki w Sydney. 36-letni Brazylijczyk, z racji występu Kubota w zakończonym w niedzielę ATP CUP, odpoczywał nieco dłużej, ale teraz już wspólnie walczą o jak najlepszy wynik przed rozpoczynającym się za tydzień Australian Open.

W pierwszej rundzie zmagań w Adelajdzie Polak i Brazylijczyk pokonali solidnych deblistów, aczkolwiek nigdy ze sobą nie grających Ravena Klaasena i Olivera Maracha. Obaj z innymi partnerami grywali już w finałach wielkoszlemowych, a Marach zwyciężył nawet przed dwoma laty w Melbourne w Australii.

W poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Kubotowi i Melo reprezentanci RPA i Austrii nie mieli jednak zbyt wielu argumentów. Klaasen i Marach jedynie w drugim secie na moment zagrozili Polakowi i Brazylijczykowi, przełamując ich i wychodząc na prowadzenie 3:1. Polsko-brazylijska para szybko odrobiła jednak straty, a w końcówce dopełniła dzieła i przełamała rywali, wygrywając finalnie w dwóch setach 6:2, 6:4.

O półfinał zmagań w Adelajdzie Kubot i Melo powalczą z Argentyńczykiem Maximo Gonzalezem i Francuzem Fabricem Martinem. Argentyńczyk i Francuz w pierwszej rundzie wyeliminowali reprezentantów gospodarzy: Alexa Bolta i Alexeia Popyrina.

Mecz 1. rundy gry podwójnej:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – R. Klaasen, O. Marach (RPA, Austria) 6:2, 6:4