Adelajda. Pierwszy półfinał w sezonie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 500 Adelaide International. Polka bez straty seta pokonała Danielle Collins, która rundę wcześniej okazała się lepsza od liderki światowego rankingu, Ashleigh Barty.

Reprezentantka Polski bardzo dobrze weszła w spotkanie. Utrzymała serwis bez straty punktu, a chwilę później odebrała podanie rywalce, tracąc tylko jeden, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. W piątym gemie Amerykanka wypracowała sobie pierwszą okazję na przełamanie. Świątek pod presją popełniła podwójny błąd serwisowy i Collins odrobiła stratę. Chwilę później sytuacja się odwróciła. Podopieczna Piotra Sierzputowskiego wypracowała sobie trzy okazje na przełamanie. Pierwszą młodsza rodaczka sióstr Williams obroniła, ale przy drugiej popełniła podwójny błąd serwisowy i mistrzyni Roland Garros odskoczyła na dwugemowe prowadzenie. W siódmym gemie Amerykanka próbowała podkręcić jeszcze tempo gry i dzięki agresywnej grze wypracowała sobie dwie szanse na przełamanie. Świątek wyszła jednak z trudnej sytuacji obronną ręką i utrzymała serwis. Niewykorzystane okazje podcięły skrzydła Collins, która w ostatnim gemie nie wygrała ani już ani jednego punktu.

27-latka z Florydy ruszyła do ataku już na początku drugiej odsłony meczu. Miała trzy okazje na „breaka”, ale turniejowa „piątka” w świetnym stylu się obroniła. Kolejne minuty to popis gry Polki, która błyskawicznie wygrała osiem punktów z rzędu. Przy wyniku 0:3 Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną z powodu kontuzji pleców i na kilka minut opuściła kort. Po powrocie reprezentantka Stanów Zjednoczonych rozegrała tylko trzy punkty i zdecydowała, że nie ma sensu kontynuować gry.

Iga Świątek o drugi w karierze finał w imprezie WTA zagra z Jil Teichmann, która po prawie trzech godzinach walki pokonała Anastasiję Sewastową.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Iga Świątek (Polska, 5) – Danielle Collins (USA) 6:2 3:0 i krecz