Adelajda. Półfinały bez ani jednej rozegranej piłki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W piątek poznaliśmy finalistki turnieju Adelaide International 2. O tytuł zagrają Belinda Bencic i Daria Kasatkina.  Doszło do tego w nietypowy sposób, bo żadna z nich nawet na chwilę nie musiała wychodzić na kort.

Szwajcarka miała zmierzyć się z Weroniką Kudermietową. Rosjanka zgłosiła jednak kontuzje lewego biodra i wycofała się z turnieju. Poprzedniego dnia rozegrała bardzo trudne spotkanie przeciwko Danielle Collins, w którym obroniła łącznie sześć piłek meczowych.

Z kolei Kasatkina miała o finał rywalizować z Paulą Badosą. Hiszpanka po ponad dwóch i półgodzinie walki pokonała Beatriz Haddad Maię. Zwycięstwo nad Brazylijką kosztowało ją sporo zdrowia i również postanowiła zrezygnować z dalszej walki.

Jestem bardzo zawiedziona, że musiałam się wycofać, bo naprawdę nie mogłam się doczekać tego meczu – powiedziała tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego. – Wczoraj miałam naprawdę trudny mecz, szczególnie fizycznie. W pewnym momencie delikatnie naciągnęłam odwodziciela. Dzisiaj poczułam, że jest trochę gorzej, a Australian Open już za kilka dni. Mam nadzieję, że zdążę się wyleczyć.

Daria Kasatkina w bilansie spotkań prowadzi z Belindą Bencic 3:2. Wygrała również ich ostatni pojedynek w zeszłym roku w drugiej rundzie Roland Garros 6:2 6:2. Obie tenisistki tylko raz zmierzyły się jednak na otwartych kortach twardych i górą wtedy była Szwajcarka.

W finale debla Luisa Stefani i Taylor Townsend po zaciętym dwusetowym meczu pokonały Anastazję Pawluczenkową i Jelenę Rybakinę.