Adelajda. Porażka Alicji Rosolskiej

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: Piotr Figura

Grająca w parze z Danielle Rose Collins Alicja Rosolska odpadła w pierwszej rundzie deblowego turnieju w Adelajdzie. Polka i Amerykanka nie sprostały rozstawionym z “1” Nicole Melichar i Yi-Fan Xu, przegrywając w dwóch setach 5:7, 1:6. 

Turniej w Adelajdzie to drugi przystanek Alicji Rosolskiej przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu Australian Open. Przed tygodniem w Brisbane Polka, grająca w parze z Dariją Jurak, była blisko awansu do półfinału, ale w decydującym secie przeciwko Ludmile Kiczenok i Zhaoxuan Yang, polsko-chorwacka para nie wykorzystała piłki meczowej. 

We wtorek, w pierwszej rundzie turnieju w Adelajdzie, piłek meczowych dla “polskiej” pary już jednak nie było. Rosolska i Collins opór przeciwko najwyżej rozstawionej parze stawiały tylko do stanu 5:5 w pierwszym secie. W dalszej części spotkania Polka i Amerykanka ugrały zaledwie jednego gema i szybko pożegnały się z rozgrywkami w południowej Australii.

Rosolska i Collins współpracę kontynuować będą jeszcze przez jakiś czas, gdyż już w przyszłym tygodniu rozpoczną rywalizację w wielkoszlemowym Australian Open. Turniej w Melbourne rozpocznie się w poniedziałek, a panie do walki w grze podwójnej włączą się w środę.


Wyniki

Adelaide International, mecz 1. rundy gry podwójnej:

Nicole Melichar (USA, 1) / Yifan Xu (Chiny, 1) – Alicja Rosolska (Polska) / Danielle Collins (USA) 7:5, 6:1