Adelajda. Rosolska nie zagra w finale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Piotr Figura/Newspix.pl

Alicja Rosolska i Erin Routliffe nie zagrają w finale turnieju w Adelajdzie. Polka i Australijka, po bardzo wyrównanym meczu, musiały uznać wyższość Japonek Eri Hozumi i Makoto Ninomiyi. Niemniej Rosolska i Routliffe mogą drugi wspólny turniej zaliczyć do udanych.

W pierwszej partii przewaga rozstawionej z „3” pary azjatyckiej była dość widoczna na korcie.Hozumi i Ninomiya kontrolowały przebieg spotkania. Dzięki przełamaniu w szóstym gemie w końcówce seta miały pewien margines błędu. Gdyby wykorzystały pierwszą piłkę setową, zwyciężyłyby 6:2. Prze własnym serwisie Rosolska i Routliffe zdołały się jeszcze jednak wybronić. Niestety przy podaniu Japonek faworytki dopięły swego.

Choć druga część spotkania zaczęła się od breaka na korzyść prowadzących, to była znacznie bardziej wyrównana. Emocjonująca była końcówka tej partii. Polka i Australijka wyrównały na 4:4, ale później znalazły się pod ścianą tracąc serwis na 5:6. Mimo wszystko udało im się doprowadzić do tiebreaka. Ten był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem 8:6 dla Rosolskiej i Routliffe,

Decydujący o tym kto awansuje do finału super tiebreak miał podobny przebieg. Niestety tym razem bez szczęśliwego dla polskich i australijskich kibiców zakończenia. Japonki wygrały 10:8. W finale czeka je mecz z Czeszkami Terezą Martincovą i Marketą Vondrouszową.


Wyniki

Eri Hozumi, Makoto Ninomiya (Japonia, 3) – Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Australia) 6:3, 6:7(6), [10:8]