Adelajda. Świątek poznała rywalkę, Kenin odwróciła losy spotkania

Wiktoria Azarenka pokonała 6:3, 7:5 Priscille Hon i w meczu 1/4 finału spotka się z Igą Świątek. Będzie to drugie spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu.

Białoruska tenisistka to była liderka rankingu WTA i doświadczona zawodniczka, która ma za sobą już wiele sezonów w rywalizacji na światowych kortach. Dla najlepszej obecnie polskiej tenisistki 2022 rok to dopiero drugi pełny rok zmagań. Mimo tak krótkiego stażu drogi tenisistki z Mińska i Polki już zdołały się przeciąć. Obie panie spotkały się podczas US Open 2020. Wówczas w meczu III rundy górą była Azarenka, która zwyciężyła 6:4, 6:2. Teraz nasza zawodniczka ma szansę na rewanż. A to po tym jak była liderka rankingu WTA uporała się w czwartek z Priscillą Hon.

Australijka w meczu pierwszej rundy sprawiła bardzo dużą niespodziankę pokonując Petrę Kvitovą. W starciu z Azarenką jednak już górą była bardziej utytułowana zawodniczka. W pierwszej partii Białorusinka podwójne przełamała podanie zawodniczki z Antypodów i wygrała seta 6:3. Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana. Hon prowadziła nawet z przewagą przełamania. Azarenka jednak najpierw zdołała odrobić stratę, a następnie w dwunastym gemie ponownie przełamać serwis rywalki, a tym samym zakończyć mecz.

Bardzo blisko awansu do ćwierćfinału była z kolei Ajla Tomljanovic. Australijka w 1/8 finału spotkała się z Sofią Kenin i prowadziła już 6:3, 5:3. Jednak mistrzyni Australian Open 2020 zdołała obronić trzy piłki meczowe, odwrócić losy nie tylko drugiego seta, ale również wygrać kolejną partię, a tym samym cały mecz. W kolejnym pojedynku, którego stawką będzie półfinał, Amerykanka spotka się z inną reprezentantką gospodarzy, liderką rankingu Ashleigh Barty.