Adelajda. Świątek w finale!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek zagra o tytuł w turnieju WTA 500 Adelaide International. W półfinale reprezentantka Polski bez straty seta pokonała Jil Teichmann.

Podopieczna Piotra Sierzputowskiego dobrze weszła w piątkowe spotkanie. Tenisistka rozstawiona z numerem 5 od początku dyktowała warunki na korcie, co dało efekt w postaci przełamania w czwartym gemie. Świątek nie pozwoliła rywalce na odrobienie straty już do końca partii i pewnie objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Początek drugiej odsłony pojedynku był bardziej wyrównany. Szwajcarka w czwartym gemie miała nawet szansę na „breaka”, ale mistrzyni Roland Garros w dobrym stylu się wybroniła. Niewykorzystana okazja zemściła się na Teichmann i to ona chwilę później straciła podanie. Od tego momentu Polka przejęła już kontrolę nad przebiegiem gry. Wygrała kolejne trzy gemy i po 81 minutach walki zakończyła spotkanie.

W decydującym o tytule pojedynku Iga Świątek zagra albo z Coco Gauff albo z Belindą Bencic. Z żadną z nich 19-latka z Raszyna jeszcze nie miała okazji rywalizować.

Reprezentantka Polski po raz drugi wystąpi w finale imprezy rangi WTA. W 2019 roku w Lugano lepsza w trzech setach okazała się Polona Hercog.


Wyniki

Półfinał singla

Iga Świątek (Polska, 5) – Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3 6:2