Adelajda. Świątek z szansą na rewanż

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Madison Brengle będzie pierwszą rywalką Igi Świątek w turnieju rangi WTA 500 w Adelajdzie. Amerykanka dostała się do turnieju głównego po przejściu kwalifikacji.

W poniedziałek ruszył turniej główny  drugiej edycji turnieju Adelaide International. Wśród zawodniczek, które stanęły do rywalizacji, jest między innymi Iga Świątek. Polka została rozstawiona z numerem pięć i jest najwyżej notowaną tenisistką, która nie ma w pierwszej rundzie wolnego losu. Jej pierwszą przeciwniczkę wyłoniły zakończone w poniedziałek eliminacje.

Do turnieju głównego z kwalifikacji awansowało sześć tenisistek. Wśród nich rozstawiona z numerem cztery Madison Brengle. Amerykanka w dwóch meczach eliminacyjnych straciła w sumie dziewięć gemów. Teraz na drodze niespełna 31-letniej tenisistki stanie Iga Świątek. Dotychczas tenisistka zza Oceanu i Polka mierzyły się raz. W 2018 roku w Charleston górą była Brengle 6:1, 6:1.

Notowana obecnie na 81. miejscu rywalka Polki to była 35. rakieta świata. Raz wystąpiła w finale turnieju głównego cyklu, w 2015 roku w Hobart. Ma na swym koncie także jeden tytuł mistrzowski, zdobyty w ubiegłym sezonie podczas turnieju rangi WTA Challenger w Newport Beach.

Spotkanie Igi Świątek i Madison Brengle organizatorzy zaplanowali w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. Zawodniczki wyjdą na kort po spotkaniu Martić – Samsonowa, czyli około 3:00 nad ranem.