Adelajda. Świątek zameldowała się w 2. rundzie. Jest na kursie kolizyjnym z Barty

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Madison Brengle jest już trzecią tenisistką, której w tym sezonie zrewanżowała się Iga Świątek. Polka, podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, wygrała w dość przekonujący sposób 2-0. Zwycięstwo 6:3, 6:4 nad Amerykanką pozwoliło awansować jej do 2. rundy turnieju WTA w Adelajdzie.

Drabinki turniejowe układają się w tym sezonie w ten sposób, że Świątek ma okazję zrewanżować się niektórym zawodniczkom. W Australian Open były to Arantxa Rus i Camila Giorgi, a w Adeljadzie Madison Brengle. Za każdym scenariusz jest ten sam. Polka przegrywała pierwsze mecze 0-2 w setach, a teraz rezultat jest ten sam, tyle że to nasza reprezentantka ma powody do radości.

W meczu z Brengle doszło aż do siedmiu przełamań. W pierwszym secie Świątek objęła prowadzenie, wygrywając pierwszego gema, a później ani na chwilę go nie straciła. Co ciekawe, więcej punktów zdobyła po trafionym drugim podaniu aniżeli po pierwszym. Dobrze też rozegrała najważniejsze piłki – wykorzystała dwie z trzech szans na przełamanie.

Więcej nerwów przyniosła za sobą drugą odsłona rywalizacji. W niej Brengle prowadziła nawet 3:1 i 30:15. Świątek w porę jednak zareagowała na niekorzystny obrót spraw i podniosła poziom gry. Dzięki temu wygrała cztery gemy z rzędu i uzyskała względnie bezpieczną przewagę. Ostatecznie wygrała cały mecz 6:3, 6:4.

Kolejną przeciwniczką naszej reprezentantki będzie Australijka Madison Inglis. Organizatorzy zaplanowali ten mecz na sesję wieczorną w środę, co znaczy, że rozpocznie się około 10.30 polskiego czasu.

Jeśli Polka wygra to spotkanie, a Ashleigh Barty pokona Danielle Collins, dojdzie do wyjątkowego pojedynku w ćwierćfinale. Iga Świątek zmierzyłaby się w nim właśnie z liderką rankingu WTA.