Adelajda. Tegoroczna edycja bez mistrzyni sprzed dwóch lat

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Iga Świątek to mistrzyni turnieju WTA 500 w Adelajdzie z 2021 roku. W tym roku liderka rankingu ponownie miała wystąpić, ale z powodu kontuzji wycofała się z rywalizacji.

Trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa rozpoczęła sezon od występów w drużynowym United Cup. W ostatnim spotkaniu przeciwko Jessice Peguli doznała porażki 2:6, 2:6. Po tym występie Polka miała się udać do Adelajdy, gdzie miała być najwyżej rozstawioną. Jednak postanowiła zmienić plany. Mistrzyni sprzed dwóch lat postanowiła zrezygnować z występu i na spokojnie przygotować się do rozpoczynającego się 16 stycznia Australian Open.

Początkowo Iga Świątek znalazła się w drabince turniejowej imprezy w Adelajdzie, której losowanie przeprowadzono w sobotę. Jednak po kilku godzinach jej nazwisko zniknęło, a organizatorzy poinformowali o zmianach. Jako powód absencji raszynianka podała uraz prawego barku. Do stolicy Stanu Australia Południowa nie udaje się również ostatnia przeciwniczka Świątek. Jessica Pegula wraz z reprezentacją USA wystąpi w niedzielnym finale United Cup.