Adelajda. Tenisowe święto przy pełnych trybunach

Serena Williams lepsza od Naomi Osaki, a Simona Halep od Ashleigh Barty w meczach pań. Z kolei w rywalizacji mężczyzn Novak Dżoković pokonał Jannika Sinnera, a Rafael Nadal wygrał z Dominikiem Thiemem. To wszystko przy wiwatujących tłumach kibiców.

Większość tenisistów, którzy wezmą udział w australijskiej części sezonu, przygotowuje się do rywalizacji w Melbourne. Najlepsi z najlepszych przebywają jednak w Adelajdzie. Tam nie tylko trenują, ale wzięli też udział w pokazowym turnieju.

Mecze rozgrywane w formule do dwóch wygranych setów, z super tie-breakiem w przypadku remisu 1-1, miały luźną formułę. Do tego stopnia, że narzekającego na odcisk na dłoni Novaka Dżokovicia w spotkaniu przeciwko Jannikowi Sinnerowi zastąpił w pierwszym secie Filip Krajinović. Zastępca lidera rankingu ATP  wygrał z młodym Włochem 6:3. Na drugą odsłonę wyszedł już tenisista z Belgradu i zwyciężył w tym samym stosunku gemów. Na deser organizatorzy zostawili spotkanie Rafy Nadala z Dominikiem Thiemem. Tenisista z Majorki wygrał je 7:5, 6:4.

Pojedynki pań były nieco bardziej zacięte, a na pewno doszło w nich do zwrotów akcji. Po tym jak Serena Williams wygrała pierwszą odsłonę 6:2, Naomi Osaka uzyskała identyczny wynik w drugim secie. W super tie-breaku ponownie górą była Amerykanka. W drugim meczu pań, po tym jak Halep przegrała partię otwarcia 3:6, dwie kolejne zapisała na swoją korzyść i odniosła zwycięstwo nad wracającą po rocznej przerwie Ashleigh Barty.

Turniej w Adelajdzie to pokazówka, więc nikt z uczestników nie przywiązywał wielkiej wagi do wyników. Zwraca uwagę jednak zupełnie inna rzecz. Coś, czego nie byliśmy świadkami od blisko roku. Rywalizacji najlepszych nie towarzyszyły puste trybuny, a tłumy kibiców. Ci mogą śledzić zmagania bez zachowania dystansu oraz bez konieczności używania maseczek ochronnych. Jest to przedsmak tego, co czeka nas wkrótce. Jak zapowiedzieli organizatorzy Australian Open, na trybunach Melbourne Parku również zobaczymy miłośników tenisa.

Filip Krajinović (Serbia) – Jannik Sinner (Włochy) 6:3

Novak Dżoković (Serbia) – Jannik Sinner (Włochy) 6:3

Rafael Nadal (Hiszpania) – Dominic Thiem (Austria) 7:5, 6:4

Serena Williams (USA) – Naomi Osaka 6:2, 2:6, 10-7

Simona Halep (Rumunia) – Ashleigh Barty (Australia) 3:6, 6:1, 10-8