Adelajda. Udany rewanż Azarenki

Wiktoria Azarenka pokonała Paulę Badosę 6:3, 6:2 w pojedynku, który zapowiadał się na najciekawsze starcie par pierwszej rundy. W rywalizacji doszło również do kolejnego niespodziewanego rozstrzygnięcia.

Pierwszego dnia zmagań wydarzeniem dnia było zwycięstwo Priscilli Hon nad Petrą Kvitovą. Dzień później do grona tenisistek o których zrobiło się głośno była Anastazja Gasanova. Sklasyfikowana na 130. miejscu w rankingu WTA Rosjanka w trzech setach uporała się z Eleną Switoliną.

W drugiej rundzie znalazła się również Wiktoria Azarenka, której udał się rewanż na Pauli Badosie. Hiszpanka to zdecydowanie mniej utytułowana tenisistka od Białorusinki. Zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego jest obecnie ósmą rakietą świata i to jej najlepsza pozycja w karierze. Z kolei tenisistka z Mińska w przeszłości była już nawet liderką rankingu WTA. Dotychczas obie panie spotkały się raz. W sezonie 2021 podczas przeniesionego z marca na październik turnieju w Indian Wells zagrały w finale i po niezwykle zaciętym pojedynku, górą z tej konfrontacji wyszła mniej znana zawodniczka. We wtorek doszło do rewanżu.

Pierwsza odsłona pojedynku to festiwal przełamań. Obie tenisistki pięciokrotnie traciły swój serwis. Badosa prowadziła już 3:2, z przewagą przełamania. Od tego momentu jednak nie wygrała nawet gema i to tenisistka z Mińska objęła prowadzenie w spotkaniu. W drugim secie Azarenka poprawiła serwis. Ani razu nie oddała podania rywalce, a sama zanotowała dwa „breaki” i wykorzystując pierwszą piłkę meczową zakończyła spotkanie. W meczu drugiej rundy była liderka rankingu WTA miała okazję się spotkać z Petrą Kvitovą. Jednak Czeszka w poniedziałek sensacyjnie uległa Priscilli Hon i to Australijka skrzyżuje rakietę z Białorusinką.