Adelajda. Zwycięstwo Zielińskiego i Bublika w deblu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Jan Zieliński i Alexander Bublik awansowali do drugiej rundy turnieju deblowego w Adelajdzie. Reprezentanci Polski i Kazachstanu pokonali australijski duet Puttergill/Taylor 6:1, 4:6, 10-8.

Zieliński i Bublik według planu mieli zmierzyć się z innymi rywalami. Najpierw mieli nimi być Marton Fucsovics i Tommy Paul, później James Cerretani i Fernando Romboli, a ostatecznie zostali nimi Calum Puttergill i Adam Taylor. Pierwszy set tego spotkania zapowiadał bezproblemowe zwycięstwo Polaka i Kazacha, którzy w tej części meczu oddali swoim przeciwnikom tylko jednego gema.

Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia Zielińskiego i Bublika, jednak Australijczycy nie poddali się i nie dość, że odrobili straty, to jeszcze udało się im uzyskać przewagę. Dzięki niej wygrali seta 6:4. Super tie-break doświadczył wielu emocji. W końcówce więcej zimnej krwi zachował jednak polsko-australijski duet, który zwyciężył w całym meczu 6:1, 4:6, 10-8. Ich kolejnymi rywalami w Adelajdzie będzie Bośniak Tomislav Brkić i Serb Nikola Cacić.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Jan Zieliński, Alexander Bublik (Polska, Kazachstan) – Calum Puttergill, Adam Taylor (Australia, Alt) 6:1, 4:6, 10-8