Adria Tour. Niepokonany Thiem zagra w finale z Krajinoviciem

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem wygrał wszystkie grupowe mecze i pewnym krokiem wszedł do finału pierwszego miniturnieju z cyklu Adria Tour. Jego rywalem będzie Serb, ale nie ten, na którego zwycięstwo liczyli wszyscy kibice w Belgradzie. Novaka Dżokovicia spróbuje godnie zastąpić jego pogromca z sobotniego starcia, Filip Krajinović.

Po pierwszym dniu rywalizacji bardziej przejrzysta była sytuacja w grupie B. Dominic Thiem wywiązał się z roli faworyta, wygrał dwa mecze i w niedzielę musiał postawić kropkę nad ,,i”, pokonując Grigora Dimitrowa. Tak też uczynił. Bułgar stawiał mu co prawda opór przez ponad godzinę, co jak na dwa sety w skróconej formule jest dobrym wynikiem, jednak w tie-breakach górą był Austriak. Drugi set mógł być zresztą znacznie krótszy. Thiem prowadził już 2:0 i miał break-pointa, aby jeszcze powiększyć przewagę.

W grupie A po sobotnich zmaganiach trzech tenisistów miało zbliżone szanse na awans. Teoretycznie w najlepszej sytuacji znajdował się niepokonany Zverev, ale jemu pozostał do rozegrania mecz z podrażnionym Novakiem Dżokoviciem. Lider rankingu ATP nie dość, że chciał zmazać plamę po przegranym pojedynku z Krajinoviciem, to na dodatek doskonale wiedział, że aby awansować do finału, musi wysoko wygrać. Plan zrealizował tylko w 50%, a to stanowczo za mało. Pierwszego seta wygrał bez straty gema i był na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Później mecz się wyrównał i choć to Dżoković wygrał 4:0, 1:4, 4:2, prawdziwym zwycięzcą tego meczu był Filip Krajinović.

28-letni tenisista z Somboru wyprzedził wielkie gwiazdy w końcowym rozrachunku i zupełnie niespodziewanie wszedł do finału. W pełni jednak na to zasłużył. Do sobotniego, sensacyjnego zwycięstwa nad Novakiem Dżokoviciem, w niedzielę dołożył wygraną w dwóch setach z Viktorem Troickim.

Finał rozpocznie się o godzinie 20 w niedzielę. Co ciekawe, w głównym cyklu ATP nigdy nie doszło do starcia Thiema z zajmującym obecnie 32. miejsce w rankingu ATP Krajinoviciem. Zmierzyli się natomiast ze sobą w 2013 roku podczas challengera w Maroku. Wówczas Austriak wygrał 6:2, 6:1. Należy się spodziewać, że w Belgradzie, z tysiącami kibiców za plecami, Krajinović nawiąże bardziej wyrównaną walkę.