Adria Tour. Thiem triumfatorem w Belgradzie

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Pierwszy weekend Adria Tour zakończył się zwycięstwem Dominica Thiema. Austriak nie przegrał ani jednego pojedynku, a w finale pokonał Filipa Krajinovicia 4:3 (2), 2:4, 4:2.

Adria Tour, którego pomysłodawcą jest Novak Dżoković, zapewnił stęsknionym tenisa kibicom wiele emocji. Fani w Belgradzie spodziewali się zapewne, że o triumf będzie walczył „Nole”. Tak się jednak nie stało i do finału awansował inny Serb, Filip Krajinović. Po drugiej stronie siatki stanął natomiast Dominic Thiem, który w fazie grupowej nie przegrał żadnego spotkania.

Mecz finałowy od początku był niezwykle zacięty. Obaj tenisiści utrzymywali podania i prezentowali solidny tenis. Reprezentant gospodarzy częściej kończył wymiany przy siatce, natomiast Thiem rozdzielał piłki z końca kortu. Ostatecznie losy pierwszego seta musiały zostać rozstrzygnięte w tie-breaku. W nim to Austriak zdecydowanie przejął inicjatywę i oddał rywalowi tylko dwa punkty.

Sytuacja zmieniła się w drugiej partii. Thiem nieco przygasł i wyglądał na bardziej zmęczonego. Z kolei Krajinović czuł się coraz pewniej i popełniał niewiele błędów. Tym samym uzyskał pierwsze przełamanie w meczu i wyszedł na prowadzenie 3:1. Serb nie dokończył jednak dzieła przy własnym podaniu i dał się odłamać przeciwnikowi. Tenisista z Wiener-Neustadt nie poszedł za ciosem i przy piłce setowej dla rywala popełnił podwójny błąd serwisowy.

W trzeciej partii tegorocznemu finaliście Australian Open wróciły siły i ponownie prezentował tenis na najwyższym poziomie. Z kolei Krajinović nieco osłabł i Austriak dominował na korcie. Dwukrotnemu finaliście Roland Garros wszystko wychodziło, czego przykładem była przedostatnia akcja meczu, w której Thiem popisał się fantastycznym zagraniem.

Ostatecznie 75 minutach gry Thiem mógł cieszyć się z triumfu w pierwszym turnieju z cyklu Adria Tour. W następny weekend rywalizacja będzie się toczyć w Zadarze.