Adria Tour. Czorić oraz trenerzy Dżokovicia i Dimitrowa również zakażeni

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Borna Czorić to kolejny tenisista, u którego wykryto koronawirusa, po tym, jak wziął udział w organizowanym przez Novaka Dżokovicia Adria Tour. Wcześniej informacje o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 przekazał Grigor Dimitrow.

Przed tygodniem w Belgradzie rozpoczął się cykl imprez tenisowych Adria Tour, których głównym organizatorem jest lider rankingu ATP. Obok Novaka Dżokovicia w imprezie występują m.in. Grigor Dimitrow Alexander Zverev, Dominic Thiem i Borna Czorić. Tenisiści rywalizowali już w Belgradzie i Zadarze, a za tydzień mieli odwiedzić Słowenię.

Tymczasem w niedzielę o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował Bułgar Dimitrow. Dzień później w mediach pojawiły się kolejne informacje. Wśród zakażonych znaleźli się Borna Czorić oraz trenerzy Novaka Dżokovicia (Marco Panichi odpowiedzialny za przygotowanie kondycyjne) i Grigora Dimitrowa (Christian Groh). Sam lider rankingu udał się do stolicy Serbii i tam ma poddać się badaniom.

Impreza organizowana przez 17-krotnego mistrza Wielkiego Szlema spotyka się z ogólną krytyką w środowisku tenisowym. Jak widać w relacjach z imprezy, rozgrywki odbywają się bez poszanowania reguł reżimu sanitarnego. Uczestnicy nie przestrzegają m.in. zasad dystansu społecznego, spotykając się z kibicami również poza kortem.