Agnieszka Radwańska – Ostatnie mecze gwiazdy polskiego tenisa

/ Materiał promocyjny , źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24811327,agnieszka-radwanska-w-krakowie-o-honorowym-obywatelstwie-w.html, foto:

Agnieszka Radwańska rozpoczęła 2018 rok na WTA Auckland Open, gdzie jako czwarta z rzędu pokonała Beatriz Haddad Maia i Taylor Townsend, ale przegrała z Sachią Vickery w ćwierćfinale.

Następnie rywalizowała w Apia International Sydney, pokonując broniącego się mistrzynię Johannę Konta i Catherine Bellis, aby awansować do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Camilą Giorgi. Ta strata spowodowała, że ​​Radwańska wypadła z pierwszej trzydziestki po raz pierwszy od 2007 roku, ponieważ nie była w stanie obronić swoich finalistycznych punktów w turnieju. Jesteś miłośnikiem tenisa? Sprawdź stronę zakładów sportowych i wykorzystaj bonusowy & kod .

Radwańska została rozstawiona na 26 miejscu w Australian Open. Dotarła do trzeciej rundy, pokonując Kristýnę Plíškovą i Lesię Tsurenko, ale przegrała z Hsieh Su-wei, która pokonała Garbine Muguruza w drugiej rundzie.

Wygrała trzy zwycięstwa z rzędu nad Moną Barthel, kończąc zwycięską kampanię Qatar Total Open. Ostatecznie potrzebowała 10 punktów meczowych, ale uniknęła tiebreak i ostatecznie zamknęła mecz po dwóch godzinach i 26 minutach. „Wolałabym nie mówić o tych dziesięciu punktach meczowych!” Radwańska żartowała. „Ważne jest to, że wygrałem dziesiątą”. W drugiej rundzie Radwańska przegrała z faworytką Petrą Kvitovą w trzech setach.

W Dubaju Radwańska przegrała z faworytką Darią Kasatkiną w rundzie otwarcia. Jej następnym turniejem był BNP Paribas Open, gdzie otrzymała pożegnanie w drugiej rundzie. W drugiej rundzie przegrała z ewentualną mistrzynią Naomi Osaka, która pokonała nieszczęsną Marię Szarapową w meczu otwarcia.

W Miami Open Radwańska rozpoczęła obiecujący start, pokonując światową pierwszą Simonę Halep w trzech setach. Radwańska zakończyła turniej w Miami ze stratą do Victorii Azarenki w czwartej rundzie. Po Miami awansowała z 32 pozycji do 30 w rankingu WTA.

Radwanska otworzyła sezon w sądzie glinianym w Stambule, gdzie wycofała się w meczu pierwszej rundy z Donną Vekic. Później okazało się, że Radwańska doznała kontuzji dzień wcześniej podczas sesji treningowej. Następnie wycofała się z Mutua Madrid Open i French Open z powodu kontuzji pleców.

Radwańska wygrała z kontuzją z Timeą Babos oraz pokonała Daria Gavrilova nr 15, by w trzeciej rundzie zmierzyć się z Petrą Kvitovą. Odkąd Petra Kvitova wycofała się z kontuzją ścięgna podkolanowego, Radwańska automatycznie awansowała do ćwierćfinału, gdzie pokonała Jelenę Ostapenko, by dotrzeć do półfinału. W półfinale przegrała z Aryną Sabalenką w trzech setach.

Na Wimbledonie Radwańska pokonała Elenę-Gabrielę Ruse w bliskiej trzyetapowej walce, oszczędzając sześć punktów meczowych i rzucając ostatnie trzy mecze z rzędu, aby zarezerwować miejsce w drugiej rundzie. W drugiej rundzie zagrała Lucie Safarova, której straciła w prostych setach.

Po raz pierwszy w swojej karierze Radwańska przegrała z Karoliną Pliskovą w pierwszej rundzie turnieju Western & Southern Open w 2018 roku. Następnie zagrała w Connecticut Open, gdzie przegrała z Petrą Kvitovą w rundzie otwarcia.

Radwańska awansowała do drugiej rundy Korea Open dzięki dwustopniowemu zwycięstwu nad Bethanie Mattek-Sands. W starciu dwóch byłych zwycięzców Korei Open, mistrzyni 2013 Agnieszka Radwańska przegrała z mistrzynią 2015 Iriną-Camelią Begu w drugiej rundzie.

Ze względu na toczące się zmagania z kontuzjami Radwańska wycofała się z turnieju China Open w Pekinie, kończąc tym samym sezon z rekordem 14-14 singli. Pod koniec sezonu Radwańska spadła na 78. pozycję w rankingu – najniżej od 2006 roku, kiedy zadebiutowała w serii WTA.

14 listopada 2018 r. Radwańska ogłosiła odejście z zawodowego tenisa. „Biorąc pod uwagę moje zdrowie i obciążenia zawodowego tenisa, muszę przyznać, że nie jestem w stanie zmusić mojego ciała do wymaganych limitów”, napisała na swoim koncie na Facebooku. Obecnie otworzyła w Krakowie własny hotel.