Alcaraz na „autostradzie” po Sunshine Double?

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ubitennis.net, foto: AFP

Carlos Alcaraz triumfował w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Jeśli Hiszpan zwycięży również w Miami, sięgnie po tak zwane Sunshine Double. Jak można ocenić szanse lidera rankingu na to osiągnięcie?

Alcaraz w fenomenalnym stylu zwyciężył w BNP Paribas Open w Indian Wells. Młody tenisista nie stracił ani seta w trakcie całej imprezy. W finale nie dał żadnych szans będącemu ostatnio w fantastycznej formie, Daniiłowi Miedwiediewowi. To zwycięstwo dało Hiszpanowi nie tylko tytuł, ale również powrót na fotel lidera światowego rankingu.

W Miami Alcaraz ma więc szansę zdobyć wielkie osiągnięcie, czyli tak zwane Sunshine Double (zwycięstwo w Indian Wells i Miami). Co ciekawe, w turnieju rozgrywanym na Florydzie Hiszpan będzie bronił tytułu. W pierwszym meczu w tegorocznej edycji imprezy zmierzy się z Argentyńczykiem Facudno Bagnisem. Na liście potencjalnych przeciwników w kolejnych rundach są między innymi Amerykanie: Maxime Cressy i Tommy Paul.

W ćwierćfinale Alcaraza może czekać pojedynek z Holgerem Rune i Taylorem Fritzem. Na ostatniej drodze do finału natomiast są tacy tenisiści jak Casper Ruud, Andriej Rublow czy Alexander Zverev. Jeżeli Hiszpan zdobędzie tytuł w Miami zostanie ósmym tenisistą w historii, który sięgnie po Sunshine Double.