Alcaraz ujawnił swoje cele na 2024 rok

/ Piotr Rutkowski , źródło: tennisworldusa.org, oprac. własne, foto: AFP

Wicelider rankingu ATP Carlos Alcaraz ujawnił swoje najważniejsze tenisowe cele na rok 2024. Są one ambitne, ale i realne. Tym bardziej że w dwóch ostatnich sezonach zdobył łącznie aż 11 tytułów!

Przypomnijmy, że podopieczny Juana Carlosa Ferrero nie będzie miał punktów do obrony aż do Australian Open i ma szansę zbliżyć się do Novaka Dżokovicia. Jednak bycie liderem rankingu na koniec sezonu nie jest priorytetem Hiszpana.

Moim celem na rok 2024 jest zdobycie kolejnego Wielkiego Szlema i medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Niemniej gdybym miał wybrać tylko jeden, wybrałbym złoty medal we Francji – stwierdził tenisista z El Palmar.

W wieku 20 lat Carlitos wygrał już dwa turnieje wielkoszlemowe. W 2022 roku sięgnął po zwycięstwo na kortach Flushing Meadows, a rok później okazał się najlepszy przy Church Road. Ogółem w swoim dorobku ma już dwanaście zwycięskich turniejów. Warto przy tym podkreślić, że zaledwie trzy z nich były imprezami najniższej rangi.

Pierwszy wielkoszlemowy turniej w 2024 roku rozpocznie się już 14 stycznia w Melbourne. Tytułu bronić będzie Novak Dżoković. Z kolei Alcaraz wystąpi w Australian Open po raz pierwszy od 2022 roku. Wówczas doszedł do 3. rundy, co jest jego najlepszym rezultatem w tej imprezie.